На Львівщині зрізатимуть смереки

За підрахунками екологів, на Львівщині слід зрізати 22 тис. га смерекових лісів. Це ліси, що на території Сколівського району, які страждають від всихання

За підрахунками екологів, на Львівщині слід зрізати 22 тис. га смерекових лісів. Це ліси, що на території Сколівського району, які страждають від всихання, бо їх посадили на несприятливому ґрунті. Якщо зараз їх не зрубати й на цьому місці не посадити ялицеві й букові ліси,  дерева будуть втрачені для народного господарства та навколишнього природного середовища.

 – Нас стримує те, що місцеве населення проти рубок. Люди думають, що у масових рубках прихована небезпека, – пояснює Анатолій Дейнека, начальник Львівського обласного  управління лісового та мисливського господарства. – Свого часу на цьому місці зрубали корінні ялицево-букові насадження, на їх місці посадили альпійську смереку. Мотивували це тим, що технологічно ця деревина легка для обробки і придатна для виготовлення целюлози. Крім того, вона швидко росте. На території Сколівських Бескидів ми маємо близько 22 тисячі гектарів смерекових лісів, які всихають. У 2005 році я ініціював з цього приводу засідання колегії Державного комітету лісового господарства за участі НАН України, керівників усіх карпатських областей України. Тоді прийняли постанову, де прописали низку заходів.

Перед тим, як розпочати рубку, лісники повинні розв’язати низку інших проблем. Зокрема, збудувати лісові дороги до цих смеречників. “Три роки тому  ми розпочали будівництво таких доріг за технологією, побаченою в Австрії. Австрійські будівельники тривалий період навчали місцевих фахівців, і за три роки вони збудували близько трьохсот кілометрів лісових доріг”, – розповів пан Дейнека.

До речі, карпатські ліси зі смеречниками, які всихають, – не єдиний випадок непродуманих насаджень. Наприклад, у Канаді десятки тисяч гектарів таких лісів нині теж у небезпеці. У Європі ця біда спіткала Чорний ліс у Судетах.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4648 / 4.08MB / SQL:{query_count}