Продовольча криза: що очікують в Україні

Понад половина громадян України боїться настання світової продовольчої кризи, а решта вважає, що вона загрожує нашій державі

Понад половина громадян України боїться настання світової продовольчої кризи, а решта вважає, що вона загрожує нашій державі. Про це йдеться у дослідженні компанії Research & Branding Group. Цікаво, що страх перед можливою кризою більше відчувають на заході України (64%), аніж у центрі (46%) та на південному сході (48%).

Як свідчать результати опитування, для більшості українців словосполучення “продовольча криза” асоціюється зі зростанням цін на основні продукти харчування (такий погляд відстоюють 73%), а також із явищами, що провокують таке зростання, зокрема із дефіцитом продуктів (25%), ажіотажним попитом на деякі товари (18%), а також із перебоями у постачанні продуктів (13%). Головними причинами світової продовольчої кризи, на думку українців, є зміни клімату та пов’язані з ними природні аномалії чи катаклізми (37%), цінова політика великих світових компаній (32%), зростання цін на удобрення та паливо (22%).

З’ясовували соціологи і найбільш очікуваний прояв світової кризи у національному масштабі: 80% респондентів вважають, що насамперед слід очікувати зростання цін на головні продукти споживання (80%), ажіотаж (20%) та дефіцит (20%). Попри те, що половина опитаних вважає таку кризу цілком можливою, більшість українців запасів “на чорний день” не робить (69%). Цікаво, що якби в країні відбувалося суттєве подорожчання продуктів, то третина (30%) українців створювала б максимальні запаси продуктів власного виробництва, 27% цілком, а 22% частково готові перейти на більш дешеві продукти харчування. Зменшувати обсяги споживання готові лише 20%.

Крім того, у нещодавньому дослідженні Світового банку мовиться, що в грудні світові ціни на головні види продуктів, зокрема на муку, цукор та молоко, досягнули рекордної позначки. За даними ООН, сьогодні у світі нараховується щонайменше 925 мільйонів голодуючих. На думку генерального директора Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жак Діуфа, сьогодні у світі спостерігається тривожна тенденція зниження виробництва у сфері сільського господарства. Для того, щоб нагодувати понад 9 мільярдів людей, які населятимуть Землю в 2050 році, виробництво у с/г має зрости на 70%, повідомляє Центр новин ООН із посиланням на Діуфа. За даними ООН, Україна разом із Бразилією та Росією – в авангарді зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Президент Янукович неодноразово висловлював думку, що Україна готова взяти участь у подоланні продовольчої кризи. Зокрема, під час зустрічі із генеральним секретарем ООН Віктор Янукович повідомив, що Україна ставить за мету “долучитися до програм ООН із забезпечення продовольчої безпеки. Україна має відповідні можливості  виробництва сільськогосподарської продукції. Тому ми готові підтримати ініціативи ООН у цій сфері”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7553 / 4.09MB / SQL:{query_count}