Чорний список зелених проблем

Названо найбільших забруднювачів Львівщини, серед лідерів – Грибовицьке сміттєзвалище

Названо найбільших забруднювачів Львівщини, серед лідерів – Грибовицьке сміттєзвалище

До списку найбільших забруднювачів Львівщини торік увійшли понад 100 об’єктів, які псують довкілля, – Добротвівська ТЕС, державне підприємство “Львіввугілля”, управління магістральних газопроводів “Львівтранс­газ”, Львівське комунальне підприємс­тво “Збиранка”, Роздільське державне гірничо-хімічне підприємство “Сірка”, Львівське міське комунальне підприємство “Львівводоканал”.

За словами Оксани Ковальчук, начальника відділу інформації, моніторингу та зв’язків із громадськістю Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, усі ті, хто потрапляє у цей перелік, не платять штрафів чи приписів, їх просто зобов’язують щоквартально звітувати про те, скільки шкідливих речовин вони викинули.

– Інші підприємства роблять це один раз на рік, – пояснює “Пошті” Оксана Ковальчук. – У такий спосіб легше контролювати тих, хто забруднює. Варто зазначити, що всі, хто фігурує у списку, справно звітують про викиди.

Згідно з екологічною інформацією за ІІІ квартал 2010 року про об’єкти, які є найбільшими забруднювачами довкілля Львівщини, очолює чорний список Добротвірська ТЕС, навіть попри те, що завдяки реконструкції котлів торік на станції частково скоротили викиди. ЛМКП “Львівводоканал” потрапило у список через постійне забруднення Полтви. Вже традиційно один із лідерів-забруднювачів – ЛКП “Збиранка”, на балансі якого міський полігон захоронення твердих побутових відходів. Загалом же, як стверджують екологи, є позитивна динаміка і підприємства цього року зменшили екологічний тиск на довкілля.

Натомість екологи вважають, що система оприлюднення списків надто м’яка для тих, хто нині псує довкілля Львівщини. У радянські часи такі списки публікували для того, аби викликати громадський осуд, а кпини від суспільства своєю чергою ставали потужним стимулом виправляти свої помилки. Натомість сьогодні  списки  не мають такої ваги, точніше, осуд, звісно, є, але реакції підприємств – катма.

– Треба детальніше вивчати саму проблему. Адже  є підприємства, які викидають менше речовин, але вони мають згубніший вплив на довкілля. Ці моменти слід брати до уваги, – коментує Дмитро Скрильніков, голова ГО “Бюро екологічних розслідувань”. – До прикладу, на ВАТ “Миколаївцемент” планують облаштувати сміттє­спалювальний завод, який викидатиме діоксини, що дуже небезпечні для людського організму.

На думку Дмитра Скрильнікова, нині слід реформувати стару  традицію. Зокрема, окрім назв підприємств, оприлюднювати і списки всіх забруднювальних речовин, а також зобов’язувати підприємства готувати програми зменшення шкідливих викидів.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6527 / 4.09MB / SQL:{query_count}