Коньяку і шампанського в Україні не вироблятимуть?

На двадцятому році незалежності Україна таки мусить виконати вимоги Європейського Союзу стосовно невикористання у назвах вітчизняної продукції захищених географічних назв країн ЄС

На двадцятому році незалежності Україна таки мусить виконати вимоги Європейського Союзу стосовно невикористання у назвах вітчизняної продукції захищених географічних назв країн ЄС. Мова йде насамперед про коньяк, шампанське та камамбер. Із трьох тисяч таких захищених назв в Україні використовують півтора десятка. Крім уже згаданих, українські виробники використовують також назви – токай, херес, найменування сирів фета, рокфор.
Свою позицію делегація Євросоюзу озвучила під час 15-го раунду переговорів зі створення зони вільної торгівлі. “Вам доведеться відмовитися від них”, – сказав керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії, керівник переговорної групи від Європейської комісії зі створення зони вільної торгівлі Філіп Куїссон. За його словами, проблема з назвами виникала і в інших країнах, але вони успішно її вирішують. Наприклад, Європа пропонує взяти приклад з Іспанії, яка свого часу перейменувала своє шампанське, почавши називати його словом CAVA.

Виходячи із необхідності перейменування, українські виробники будуть змушені не лише змінити назви, а й привчити до них споживача, відповідно позиціонуючи товар на ринку. Наприклад, деякі з них уже почали змінювати у найменуванні продукції слова “шампанське” на “ігристе вино”.

Відповідальний за переговори з ЄС заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький заявив, що для узгодження умов торгівлі за кількома сотнями товарів, має бути приділена увага якості продукції, відповідно до санітарних норм ЄС й охорони інтелектуальної власності, зокрема, і на використання зареєстрованих у Європі географічних назв вин, коньяку та шампанського. У Росії коньяк і шампанське власного виробництва з цієї ж причини зникнуть у 2016 році. Новий технічний регламент, розроблений росіянами, передбачає використання терміна “ігристе вино” – замість “шампанського”, і “бренді” – замість “коньяку”.

Отже, незабаром купуватимемо “старі” товари, звикаючи до нових назв…

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8395 / 4.07MB / SQL:{query_count}