Дорожча електроенергія

Підвищені тарифи – єдиний крок реформи?

Підвищені тарифи – єдиний крок реформи?

У четвер Національна комісія з регулювання електроенергетики вкотре вирішила “привести до економічно обґрунтованого рівня” тарифи. Цього разу підвищення (як це й буває при подібних формулюваннях) торкнулося тарифів на електроенергію. Для міських абонентів, які не використовують електроплити та електро­приладів для обі­гріву, тариф зросте на 30% – до 31,67 коп. за кВт/год. (+7,31 коп.); для сільського населення (яке не використовує електроплит та електроприладів для обігріву помешкань) тариф теж зросте на 30% і становитиме 29,25 коп. за кВт/год. (+6,75 коп.).

Розрахунок плати за збільшеними тарифами застосовуватиметься лише до понаднормових обсягів спожитої електроенергії. Якщо за місяць ви спожили менше ніж 150 кВт/год., то розраховуватиметеся за старими тарифами. Якщо ж, до прикладу, використали 200 кВт/год., то лише 50 із них оцінюватимуть за підвищеними ставками. Як повідомив під час засідання НКРЕ її член Костянтин Теличко, аналогічна схема діятиме відносно тих категорій населення, які проживають у будинках, обладнаних кухонними електроплитами або електричними опалювальними приладами. Однак із тією різницею, що тут поріг споживання встановлено на рівні 250 кВт/год. на місяць. Спожите понад цю норму необхідно оплачувати за підвищеними тарифами (на 30% більших) – 24,34 коп. за кВт/год. (+5,62 коп)

Теличко також повідомив, що, за сьогоднішніми розрахунками, підвищення не торкнеться 34 мільйонів громадян, які споживають електроенергії менше за встановлений поріг. Окрім цього, підвищення не застосовуватимуть до пільгових категорій – для них незалежно від спожитої кількості розрахунок відбуватиметься за старим тарифом: 24,36 коп. (разом із ПДВ) за кВт/год. для жителів міст; 22,5 коп. для населення, яке проживає у сільській місцевості; 18,72 коп. за кВт/год для тих, хто проживає в обладнаних кухонними електроплитами чи електроопалювальними приладами в будинках.

Про необхідність підвищення тарифів говорять не лише в таборі регіоналів. Однак реформування, на чому наполягає низка експертів та представників попереднього уряду, має передбачати й інші заходи. Зокрема, встановлення у кожному домі приладів обліку спожитого тепла та заміну сьогоднішніх теплових мереж на більш енергоекономні.

Минулого року також було озвучено низку заяв про подальші збільшення тарифів, найближче з яких – підвищення цін на газ на 50%, що має відбутися у квітні цього року. У Національній комісії регулювання електроенергетики України нам не змогли ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію. Повідомили, що про це сьогодні рано говорити.

Антоній Лукашик
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9772 / 4.08MB / SQL:{query_count}