Знайшли заняття

Безробітні боротимуться з наслідками стихії

Безробітні боротимуться з наслідками стихії

Із наслідками стихії, яка вирувала на Західній Україні, боротимуться не тільки пра­ців­ники МНС та інших відповідних служб, але й безробітні громадяни потерпілих областей. Розпорядження "Про проведення оплачуваних громадських робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року" видав другого серпня Кабінет Міні­стрів України. Тож тепер усім громадянам, які перебувають на обліку в центрах зайнятості в областях, які постраждали внаслідок повені, пропонують долучитися до робіт з ліквідації наслідків стихії. Як розповіла "Пошті" заступник директора Львівсь­кого обласного центру зайнятості Оксана Іванчук, уже укладено 83 договори  на 1100 ро­бочих місць. Скерування отримали 600 громадян, вже працює 80 громадян. Серед робіт, які пропонують добровольцям, - очищення русел річок, ровів, а також території від намулу та сміття, прибирання дорожніх смуг, відновлення пошкоджених доріг, ремонт пошкоджених стін тощо.

Громадяни, які долучаться до громадських  робіт, працюватимуть не більше 60 днів (згідно з указом Президента, окремі території оголошено зонами надзвичайної екологіч­ної ситуації на термін 90 днів, впродовж яких можуть тривати громадські роботи), оплата праці буде не меншою, ніж прожитковий мінімум (на перше квітня 2008 року він становив 525 грн), але, як запевняє заступник директора обласного центру зайнятості, прагнутимуть, щоб оплата була на рівні 600-700 грн. Окрім того, громадянам, яких скерують з центрів зайнятості, окрім плати за виконані роботи, виплачуватимуть допомогу у зв'язку з безробіттям, яку вони отримували згідно з чинним законодавством.

Оксана Іванчук запевнила, що всі жителі області, які працюватимуть на громадських роботах, будуть забезпечені робочим одягом та інвентарем (граблі, лопати, віники тощо).

"Якщо буде значна кількість добровольців, які їхатимуть на роботи в одне село, то центр забезпечить транспорт для доїзду. В іншому випадку громадянам витрати на дорогу компенсовуватимуть. Також є можливість забезпечити людей житлом на території, де вони працюватимуть", - заявила пані Оксана. За словами співрозмовниці, проблем з виплатою заробітної плати не виникатиме, оскільки коштів виділено достатньо.  

Безробітні області вже працюють у всіх районах, але найактивніше долучилися до громадських робіт жителі Старосамбірського, Самбірського, Турківського районів,  п'ятеро людей з Львівського міського центру зайнятості скерували на роботи у село Гірське Миколаївського району. "Найчастіше люди погоджуються працювати там, де постраж­дали родичі чи знайомі, щоб хоч якось допомогти. Охочих їхати з одного району в ін­ший ще не було", - говорить
О. Іванчук.

В обласному центрі зайнятості також повідомили, що багато людей, які зареєстровані в центрах зайнятості, відмовляються від участі в громадських роботах. Це майже кожен другий. Причиною такої ситуації може бути те, що значний відсоток безробітних в області - це жінки у віці 40-50 років, а оскільки роботи важкі, то переважають серед добровольців чоловіки.

За словами заступника директора обласного центру зайнятості, до громадських робіт можуть долучитися  всі охочі жителі області. Для цього потрібно звернутися в центри зайнятості за місцем реєстрації, зі собою мати паспорт, трудову книжку, ідентифікаційний код для укладання трудових договорів з роботодавцями.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7560 / 4.09MB / SQL:{query_count}