Бути толерантними

Дітей із різних соціальних груп навчали, як бути терпимими до інших

Дітей із різних соціальних груп навчали, як бути терпимими до інших

Понад 50% населення України потерпає від насилля у сім’ї упродовж свого життя, до того ж 30% зазнає насилля у дитячому віці! Удвічі вища вірогідність того, що хлопчики, які стають свідками жорстокості, скоять насильство над своїми партнерами, коли стануть дорослими. На жаль, такі реалії нашого нинішнього життя.

Але з насиллям можна боротися, і його можна уникнути. Як цього досягти, як стати толерантнішими один до одного, навчитися мирно виходити із конфліктних ситуацій, а також більше довідатися про свої права мали можливість діти з Львівщини у таборах толерантності, які відбулися у рамках проекту ЄС “Права жінок та дітей в Україні –  комунікаційний компонент” за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ЛОДА. Навчання під гаслом «Вас повинні поважати  ким би ви не були” відбулися у п’яти містах –  Києві, Хмельницькому, Вінниці, Житомирі та Львові.

Табори об’єднали разом дітей віком від 13 до 16 років, які є членами Дитячого парламенту, а також дітей, які представляють різні соціальні групи та форми виховання, зокрема усиновлені, з обмеженими можливостями, біженці та сироти.

Як розповіли організатори, мета такого табору – навчити дітей толерантного ставлення один до одного та поводженню без жорстокості. За допомогою різних творчих заходів, тренінгів, артистичних майстерень учасники відпрацювали комунікаційні інструменти, створили відео­ролики і банери на тему захисту дітей. Ці напрацювання демонструватимуть у столиці під час днів ЮНІСЕФ, що триватимуть з 22 листопада до 5 грудня.

Крім того, організатори сподіваються, що учні стануть освітянами для однолітків, і свій досвід толерантного спілкування зможуть передати друзям-ровесникам.

Під час тренінгу у Львові використали методику форум-театру. За словами директора Ґендерного ресурсного центру управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської ОДА Лілії Гук, цією методикою в Україні володіє дуже мало людей.

– Цей спосіб соціального виховання ЮНЕСКО визнав дуже ефективним. Ставлять  виставу на якусь тему, в центрі якої конкретна проблема і людина в цій проблемі. Це короткий виступ до п’яти хвилин і його можна показувати на вулиці, – розповідає Лілія Гук. –  Публіці ж пропонують розглянути проблему, її суть і в кульмінаційний момент переривають виступ. Коли глядачі пропустять крізь себе виступ, їм пропонують вийти на імпровізовану сцену і запропонувати свій вихід із критичної ситуації. Пропозицій іноді буває більше десятка.

До речі, тема цьогорічної вистави – торгівля людьми. Усі учасники табору брали участь у різноманітних творчих заходах. Діти із цікавістю прослуховували усі лекції та виконували завдання.

– Я дуже зраділа, що мене запросили на такий табір, – ділиться Іринка. –  Я представник дитячої дорадчої ради зі с. Зимна Вода. Її у нас створили недавно. У мене не було досвіду спілкування з людьми, оскільки немала навиків лідера. Тут отримала відповідні знання і тепер хочу влаштувати деякі схожі заходи у себе в школі.

За словами Андрія Рожнятовського, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської ОДА, Львівщина потребує таких заходів, адже велика кількість батьків є заробітчанами, через що формується соціальне сирітство.

– Якщо у Львові ще є культура молоді, то для сільської місцевості дозвілля знівельовано до того рівня, що є масовий алкоголізм, – каже Андрій Рожнятовський. – Нормою поведінки є дожити до суботи й піти на так звану дискотеку. Там можлива жорстокість між молоддю, яка часто є копіюванням зразків із телеканалів. На жаль, існує причинно-наслідковий зв’язок з 90-ми роками ХХ ст., коли молодь лишалася сама. Тому ми усіляко намагаємося виправляти цю ситуацію.

Такі проекти є лише початковою ланкою. Наступні табори відбудуться також в інших містах України.

Вікторія Листопадська

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0993 / 4.09MB / SQL:{query_count}