Коштовний газ

У вересні кубометр "блакитного палива" вдарить по кишені українців

У вересні кубометр "блакитного палива" вдарить по кишені українців

gaz.jpgУже з наступного місяця газ для всіх категорій користувачів, зокрема й населення, значно подорожчає. Національна комісія регулювання електроенергетики України переглянула розмі­ри тарифів газорозподільних організацій на транспортування й поставку природного газу, а також розмі­ри відпускних цін на природний газ для побутових абонентів.

Як повідомляється, НКРЕ з 1 вересня поточного року підвищила тарифи на транспортування природного газу розподільними трубопроводами і його поставку під­приємствам із газопостачання й газифікації.

При цьому загальний тариф на транспортування газу підвищився на 26,7 % - до 122 грн за 1000 куб. м, середньозважений тариф на транспорт природного газу розподільними мережами підвищений на 46,8 % - до 81,3 грн/1000 куб. м.

Середньозважений тариф на поставку природного газу підвищиться на 28 % - до 34,5 грн/1000 куб. м, при цьому тариф на транспортування газу магістральними трубопроводами ДК Укртрансгаз залишається незмінним - 40,7 грн/1000 куб. м.

Підвищення тарифів пояснюють необхідністю збіль­шення зарплат працівникам газових підприємств і компенсації на технологічні витрати газу. Середня зарплата працівників газових підпри­ємств підвищується при цьому на 71 % - до 2500 грн. Зазначені дані наведені без ПДВ.

Крім того, НКРЕ затвердила з 1 вересня нові роз­дрібні ціни на природний газ для населення. При цьому ціни встановлені залежно від обсягу споживаного га­зу. Середнє роздріб­не зростання цін на газ для населення становитиме 13 %. Ос­новними факторами, що вплинули на зростання цін, стало підвищення тарифів на розподіл і поставку природного газу, затверджене сьогодні НКРЕ.

Нагадаємо, Кабмін 25 черв­ня своєю постановою рекомендував НКРЕ разом із підвищенням цін на природний газ для населення з липня на 8,26-13,3 % або на 28-156 гривні за тис. куб. м до 367-1329 гривні за тис. куб. м  підвищити тарифи на транспортування газу обл­газам.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2407 / 4.07MB / SQL:{query_count}