Забудовники чекають на урядові гроші

Кабінет Міністрів зо­бов’язав ”Ощадбанк” та ”Укрексімбанк” упродовж трьох тижнів видати забудовникам для завершення будівництва розпочатих об’єктів кредити під 10%

Кабінет Міністрів зо­бов’язав ”Ощадбанк” та ”Укрексімбанк” упродовж трьох тижнів видати забудовникам для завершення будівництва розпочатих об’єктів кредити під 10%. Після завершення будівництва цих об’єктів уряд планує продавати зведене житло за пільговими кредитами під 16%.

Сумарно будівельні компанії можуть розраховувати на 625 млн гривень кредитних коштів, – повідомив віце-прем’єр Віктор Тихонов. За словами чиновника, нині в Україні є 258 об’єктів житлового будівництва, ступінь готовності яких 95 – 97%. Крім того, міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба каже, що фінансувати повинні насамперед 34 недобудовані об’єкти: 24 з них готові на понад 70%, інші ж десять мають ступінь готовності на рівні 60 – 69%.

Але красиві слова і добрі наміри чиновників, як завжди, накладаються на жорстокість реалій сучасності. Справа в тому, що наразі у програмі ”Доступне житло” бере участь лише ”Ощадбанк”. У рамках цієї програми квартири у новобудовах можуть купувати громадяни лише за умови оплати державою 30%  вартості житла.

”Ощадбанк” готовий розщедритися кредитними коштами для громадян на суму 130 млн гривень під 16% річних. Отже, якщо ці квартири вдасться ввести в експлуатацію, то скористатися своїми пільгами зможуть лише 800 сі­мей в Україні.

Але ці передбачені пільгові нібито 16%  все одно в нинішніх умовах залишаються занадто високою відсотковою ставкою.  Виходом з цієї ситуації може стати зниження вартості кредиту на 4 відсоткові пункти, а також прийняття банками цих квартир у заставу. Можна було б розраховувати на освоєння виділених державним бюджетом 320 млн гривень та забезпечити новим доступним житлом приблизно 3 тисячі тих, хто його потребує..

Також передбачено ще одну законодавчу норму для державних банків:  вони зобов’язані скеровувати не менше 15% прибутку на задоволення іпотечних потреб фізичних осіб. За результатами діяльності у третьому кварталі 2010 року два українські державні банки мають скерувати на ці цілі 64,6 млн грн. Про те, чи буде це зроб­лено до кінця цього року, банки наразі мовчать.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4090 / 3.98MB / SQL:{query_count}