Докричатися до влади

Підприємці погрожують Януковичу імпічментом, якщо він не накладе вето на новий Податковий кодекс

Підприємці погрожують Януковичу імпічментом, якщо він не накладе вето на новий Податковий кодекс

Більше п’ятдесяти тисяч підприємців 22 листопада вийшли на вулиці столиці з вимогою до Президента ветувати новий Податковий кодекс, за який минулого тижня проголосувала Верховна Рада. За словами підприємців, протест буде цілодобовим – вони стоятимуть на столичних  вулицях, допоки Віктор Янукович не виконає їхньої вимоги. У Львові учора була закрита більшість ринків та частина магазинів. Вийшовши на мітинг біля пам’ятника Шевченкові, підприємці висловили свою підтримку загальноукраїнській акції протесту.

Водночас, за словами Володимира Литвина, голови Верховної Ради України, на президентський стіл кодекс потрапить не раніше ніж у четвер-п’ятницю. “Зараз документ опрацьовується у юридичному управлінні ВРУ і буде готовий до підписання в четвер-п’ятницю”, – сказав Литвин в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Учасники протесту налаштовані радикально – якщо глава держави проігнорує їхні вимоги, обіцяють ініціювати імпічмент! 

– Ми готові вимагати референдуму про висловлення недовіри Президентові. Для цього потрібно зібрати два мільйони підписів. Переконана, що це не буде проблемою, враховуючи чисельність тих, хто протестує. Деякі підприємці вже зголосилися допомогти з друком спеціальних бланків для збору підписів та методичок, які пояснюватимуть, як це робити, – розповіла “Пошті” Ольга Сало, представник громадянського руху “Відсіч”.

Поки підприємці відкрито готуються до радикальних дій заходами, які дозволені законодавством, влада намагається вплинути на мітингувальників силовими методами. Організатори акцій протесту в Києві стверджують, що правоохоронці чинили перешкоди руху автобусів, які прямували у столицю на акції протесту проти Податкового кодексу. За їхніми словами, до Києва не впустили 140 автобусів із регіонів. У Державтоінспекції цю інформацію спростовують. 

– У Львові масових випадків, що автобуси не пустили, не було. Хоча дорогою до Києва їх кілька разів перевіряли інспектори ДАІ. Ще двом автобусам не дозволили виїхати зі Львова, зіславшись на їхні технічні несправності – в одного з них, наприклад, була невелика тріщина на лобовому склі. Але ми змогли розсадити людей в інші автобуси, таким чином вийшовши із ситуації, – розповіла “Пошті” Ольга Сало.

При цьому перевіркою та затриманням автобусів правоохоронці не обмежуються. За словами організаторів акцій протесту, останніми днями міліціонери неодноразово викликали підприємців “на розмови”, а проти деяких організаторів порушили кримінальні справи.

– 16 листопада на знак протесту проти нового Податкового кодексу ми перекрили трасу Київ – Чоп, – розповів “Пошті” Ігор Шаповаленко, представник ініціативної групи Комітету захисту підприємців Стрийщини. – Все було в межах закону, адже підприємці просто без упину ходили пішохідним переходом. Після цього 17 листопада мене запросили на розмову у відділ міліції, де попросили надати пояснення своїх дій. 20 листопада, після того, як ми заанонсували 22-го проведення віче, на розмову викликали ще двох організаторів протесту – Олега Тарнавського та Юрія Комарницького. Міліціонери погрожували, що “вони в них на гачку”.

У Головному управлінні МВС України у Львівській області запевняють, що про жодні такі розмови не знають.

– Ніяких вказівок щодо таких розмов ніхто не давав. І ніхто не звертався до мене з тим, що вони були. Якщо такі факти справді були і підприємці вважають, що міліціонери повелися некоректно, нехай пишуть заяву, ми її розглянемо і відповідно відреагуємо, – зазначив “Пошті” Михайло Курочка, заступник начальника ГУ УМВСУ у Львівській області.

Наразі ж найбільше проблем із правоохоронцями у підприємців виникло на Хмельниччині. Там проти організаторки акцій протесту порушили кримінальну справу, ще одного підприємця затримали і близько десяти осіб викликали на “розмову” в правоохоронні органи. Підставою стало те, що підприємці під час акції протесту

16 листопада виламали двері в приміщення облдержадміністрації. Адвокати затриманої організаторки вже назвали це переслідуванням.

P. S. На момент здачі газети у друк стало відомо, що окружний адмінсуд Києва заборонив проведення мітингів у центрі Києва з 22 до 26 листопада. За інформацією УНІАН, таким чином, суд задовольнив позов Київміськдержадміністрації до низки громадських організацій, які подали заявку на проведення мітингів. У мерії ж кажуть, що  таке рішення прийнято “у зв’язку з візитами іноземних делегацій з 21 до 24 листопада 2010 року”.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8314 / 4.11MB / SQL:{query_count}