Із Калуша вивозять відходи

Першу партією гексахлорбензолу, що зберігається на полігоні поблизу  Калуша Івано-Франківської області, вивезли до Великої Британії. Наразі транспортували 1,5 тис. т відходів, які знищать на спеціалізованому підприємстві компанією “Tradebe”

Першу партією гексахлорбензолу, що зберігається на полігоні поблизу  Калуша Івано-Франківської області, вивезли до Великої Британії. Наразі транспортували 1,5 тис. т відходів, які знищать на спеціалізованому підприємстві компанією “Tradebe”.

Нагадаємо, що торік територію навколо Калуша визнали зоною екологічного лиха. Внаслідок неправильних рішень щодо розташування й експлуатації хвостосховищ, способу ліквідації порожнин шахти, що утворилися в результаті господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі, було порушено екологічну рівновагу у товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей. Це спричинило численні провали землі над шахтами у Калуші, руйнування будинків, засолення водоносних горизонтів у цьому місті, селах Кропивник і Сівка-Калуська.

– Усього на полігоні поблизу міста захоронено 11,8 тис. т гексахлорбензолу. До кінця року планують вивезти 80% відходів, – розповів “Пошті” Василь Петрів, заступник міського голови Калуша. – Навесні 2011 р. вивезуть решту.

ГХБ транспортують у спеціальній герметичній тарі (біг-бегах), що відповідає вимогам Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів. Кожен біг-бег розраховано на 2,5 т.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7002 / 4.06MB / SQL:{query_count}