Птахи загинули від грибка

Причиною загибелі приблизно 1500 морських птахів на острові Великий Дзендзик неподалік Бердянська минулого тижня було грибкове захворювання

Причиною загибелі приблизно 1500 морських птахів на острові Великий Дзендзик неподалік Бердянська минулого тижня було грибкове захворювання. Газета “Сегодня” цитує начальника управління ветеринарної медицини в Бердянську Дмитра Дойнова, який сказав, що “розтин встановив, що птахи захворіли на аспергильоз”. Ветеринар каже, що це – грибкове захворювання, яке вражає легені і розмножується в кублах, пір’ї, сіні й ґрунті.

За словами фахівця, люди також можуть захворіти на аспергильоз, але лише у разі споживання м’яса зараженої птиці. “Але в даному випадку турбуватися нема про що”, – сказав пан Дойнов.

Минулими вихідними ветеринари вивезли всі пташині трупи на могильник і спалили їх. Понад тисячу мертвих морських птахів було виявлено у п’ятницю в Азовському морі поблизу Бердянської коси. На острові Великий Дзендзик знайшли 954 мертвих бакланів і 475 сріблястих чайок.

Раніше голова київського Еколого-культурного центру Володимир Борейко, якого цитує “Франс Прес”, відкинув припущення, що птахи могли загинути від пташиного грипу. За його словами, птахи не вмирають масово одночасно від грипу. В останні кілька років повідомляли про зростання кількості чорних бакланів в Азовському морі, де їх понад 10 тисяч.

Послід бакланів містить велику кількість аміаку, що призводить до знищення дерев. Чотири роки тому природоохоронні органи застосовували заходи зі скорочення чисельності популяції бакланів і розорення їхніх гнізд.

Рік тому Володимир Литвин зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає внесення змін до Закону “Про мисливське господарство й полювання” (у частині регулювання чисельності великих бакланів).

Проект закону пропонує додати баклана великого до переліку хижих та шкідливих тварин і дати дозвіл на його відстріл та вилов не лише у сезон полювання, але й у немисливський період і в заборонених для проведення полювання місцях. І навіть на території природно-заповідного фонду.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття цього дасть змогу врегулювати чисельність бакланів, не допустити масового поїдання риби та поширення цими птахами вірусних і паразитарних інфекцій. Екологи ж кажуть, що баклани, навпаки, корисні для рибного господарства, бо поїдають хвору та слабку рибу – її легше спіймати. Тим самим птахи рятують здорову рибу від масових захворювань, вважають екологи.

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0226 / 4.07MB / SQL:{query_count}