Пиячити стане дорожче

Кабмін ухвалив постанову про зміну мінімальних роздрібних цін на спиртні напої вітчизняного виробництва

Кабмін ухвалив постанову про зміну мінімальних роздрібних цін на спиртні напої вітчизняного виробництва . Отож, мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки не може коштувати дешевше 20 грн, а пляшка вина – 16 грн. Постанова набирає чинності із дня опублікування, тому вже сьогодні продавці повинні підвищити ціни.

З розрахунку ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту ціни зростуть таким чином:  горілка та лікеро-горілчані вироби – з 70 грн до 89 грн 80 коп.; коньяк тризірковий – з 125 грн до 131 грн 60 коп.; коньяк чотиризірковий – з 140 грн до 146 грн 70 коп.; коньяк п’ятизірковий – з 160 грн до 166 грн 70 коп.; інші спиртові дистиляти та спиртні напої – з 125 грн до 131 грн 60 коп.

Постанова стала наслідком численних звернень виробників алкогольних напоїв . На їхню думку, це суттєво допоможе в боротьбі з фальсифікатом та є економічною необхідністю для  роботи галузі. Адже нещодавно були збільшені акцизи на алкогольні напої і відпускна ціна спирту для виробників лікеро-горілчаних виробів. Державний монополіст – концерн “Укрспирт” – підвищив відпускні ціни на спирт для виробників алкоголю на 25 – 35% залежно від його класу. Отож, вартість літра спирту люкс досягає майже 12 грн, а спирту вищої очистки – 11 грн. Окрім цього, заводи склотари заявили про підвищення вартості своєї продукції до кінця року на 20%, а деякі підприємства вже сьогодні підняли ціни на 10 – 15%. Тож, за словами Івана Жолнера, директора асоціації “Укргорілка”, рішення уряду повністю обґрунтоване.

Лілія Поліщук
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3450 / 4.07MB / SQL:{query_count}