ціна на рис зросте на третину

І знову не вельми втішна новина для споживача – традиційно цінова. Йдеться про те, що світові ціни на рис можуть підвищитися на 30%

І знову не вельми втішна новина для споживача – традиційно цінова. Йдеться про те, що світові ціни на рис можуть підвищитися на 30%. Через погодні аномалії цьогоріч виникли проблеми у провідних країнах-експортерах зерна. Експерти прогнозують дефіцита рису в майбутньому. Так, урожай рису в США, які посідають четверте місце в світі з його експорту, може виявитися на 10% нижчим за прогнозований, унаслідок чого ціни зростуть на 30%. Про це заявив президент Асоціації виробників рису США Дуайт Робертс.

Ціна нешліфованого рису на торгах у Чикаго може підскочити до 16 – 17 доларів за 100 фунтів до січня, тому що через спекотну і посушливу погоду в тих штатах США, де вирощується рис, його урожай виявиться меншим, а якість гіршою, ніж прогнозують. Нині за 100 фунтів рису дають 13,12 долара.

Раніше очікувалося, що врожай рису в США цього року буде рекордним. Тепер прогнозується, що світові ринки можуть відчути дефіцит рису, адже раніше скоротилися поставки з Пакистану, що постраждав цього літа від сильної повені. Пакистан у минулому році зайняв третє місце серед світових експортерів рису.

Втім прогнозоване зростання цін на 30% можна назвати лише легкою панікою. У квітні 2008 року було встановлено ціновий максимум – 100 фунтів рису обходилися тоді в 25,07 долара. Причому на українському ринку також спостерігатиметься різке збільшення цін на рис, який є імпортованим продуктом. Зазначимо, що окрім неврожаю рису, цього року зафіксовано неврожай одного з основних продуктів українців – гречки. Так, у 2010 році в Україні зібрано менше гречки, ніж у 2009 році. Як наслідок, баланс на внутрішньому ринку буде напруженим, а споживач зіткнеться зі зростанням цін.

Сергій Білий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8283 / 4.06MB / SQL:{query_count}