Пеня за нові борги

Черговий опалювальний сезон начебто розпочався із минулої суботи. Цьогоріч навіть швидше, аніж в усі попередні роки – “через різке зниження температури”

Черговий опалювальний сезон начебто розпочався із минулої суботи. Цьогоріч навіть швидше, аніж в усі попередні роки – “через різке зниження температури”. Нині зупинімося на тому, як будемо сплачувати за це благо цивілізації. Тим паче, що серпневе підвищення ціни на газ додало чимало підстав для роздумів на цю тему.

Тема тарифоутворення вельми цікава. Влада, зокрема Президент Віктор Янукович, заявила, що тарифи  н1а житлово-комунальні послуги мають бути однаковими. Навіть відповідний орган із регулювання і встановлення тарифів для цього створили.

Натомість, наскільки відомо “Пошті” зі спілкування з представниками ЛКП, котрі нині й збирають платню із громадян за “все комунальне”, розкладки нових тарифів вони поки не мають (принаймні не мали на час підготовки цього матеріалу – “Пошта”). Казали, що боронь Боже когось образити, що будуть користуватися при нарахуванні плати за жовтень “старими” тарифами…

Але на тлі наразі не зро­­зумілої тарифно-підви­щу­вальної катавасії, – хоча, здається, кожен уже розуміє, що відбувається, є і позитивні новини.

Власне щодо сплати за послуги ЖКГ. Так, минулої п’ятниці міністр із питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич повідомив сенсаційну новину: пеня за несплату житлово-комунальних послуг, якщо її поновлять буде нараховуватися тільки за нові борги. Хоча зазначив також інше: “Якщо закон буде прийнятий, пеня буде нараховуватися тільки на нові борги, які виникнуть з 1 січня 2011 року. Порядок нарахування і розмір пені буде визначено постановою Кабміну”.

– До 1996 року (саме тоді ВРУ ухвалила закон про заборону нарахування пені через заборгованість із виплати зарплати непрацючим громадянам) нараховувалося 0,01% за один день протермінування, але не більше ніж сама заборгованість, – каже Юрій Хіврич.

А ще, зазначив міністр, у 2010 році пеню на заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг населенню не нараховуватимуть.

Серед менш оптимістичного варто згадати одне, але найсуттєвіше. Як відомо, у парламенті відповідний законопроект наразі ще не розглядали. Певно, через місцеві вибори. Отже, чи ухвалять (а у категорії ЖКХ-боржників перебуває переважна більшість тих, хто живе на одну зарплату, яку ще й виплачують не регулярно) знову зареєстрований урядовий законопроект, згідно з яким з 1 січня 2011 року за несвоєчасну плату за житлово-комунальні послуги нараховуватиметься і стягуватиметься пеня, наразі не відомо. Але надія залишається. Вони ж бо наші обранці.

Також зазначимо, що ДК “Газ України” несподівано вирішив піти на поступки підприємствам “Теплокомуненерго”. Навіть вирішив, що укладатиме договори про постачання природного газу підприємствам комунальної теплоенергетики для проведення опалювального сезону, незважаючи на поточні борги . Про це вже заявив міністр з питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.

Урядовець зазначив, що, незважаючи на поточну заборгованість підприємств ТКЕ перед компанією “Газ Україна”, договори будуть укладатися. Хоча й  додав, що сьогодні поточна заборгованість перед компанією становить 1,8 млрд грн. За його словами, всі договори для проведення опалювального сезону мали бути підписані до 13 жовтня.

До теми

Очікуване збільшення тарифів на теплопостачання після підвищення вартості газу в середньому по Україні становитиме 29,7%. Про це повідомив перший заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Григорій Семчук. За його словами, середня плата за опалення збільшиться на 82 коп. за 1 кв. м площі, а за гарячу воду – на 4,28 гривні за 1 куб. м.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0580 / 4.09MB / SQL:{query_count}