Повітря для Світового банку

Україна планує продати Світовому банку весь обсяг державних квот на викиди парникових газів

Україна планує продати Світовому банку весь обсяг державних квот на викиди парникових газів

У 2011 році Україна хоче продати Світовому банку можливість викидати у повітря 460 млн одиниць  вуглекислого газу (1 одиниця – 1 тонна вуглекислого газу). Продаж відбудеться у рамках Кіотського протоколу, який зобов’язує  розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у світі.

Світовий банк має намір придбати квоти України, Польщі та Росії, повідомляє аналітична компанія “Point Carbon”. Кінцевими покупцями українських вуглецевих квот, імовірно, стануть Данія, Іспанія та Італія. Можливість придбати частину квот цих країн СБ вивчає після проведення у травні першої угоди з Чехією на придбання 2 млн одиниць гарячого повітря. 

Уряд готовий продати банку всі наявні в обороті одиниці, до того ж за високою ціною – 9-10 євро за одиницю вуглекислого газу. У банку повідомляють, що готові придбати великий обсяг за ціною 7,5-8,3 євро. Однак для початку банк має намір викупити 2-3 млн ОВК, щоб оцінити, наскільки українські одиниці будуть користуватися попитом у європейських покупців, і переконатися в тому, що Україна зможе виконати зобов’язання за проектом.

Після невдалого представлення Україною своєї позиції в Копенгагені та розслідування Генпрокуратури щодо пошуку перерахованих Японією коштів ціна на українські ОВК впала з 10 євро до 7-8 євро. Тому державі навряд чи вдасться реалізувати свою квоту за більш високою ціною, стверджують експерти. Нагадаємо, що минулого року Україна отримала 500 млн доларів за повітряні квоти, згідно з умовами Кіотського протоколу. Ці кошти повинні були витратити винятково на заходи в екологічній сфері. Натомість, зі слів прем’єра, не зрозуміло, на що ці кошти витратили…
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5517 / 4.06MB / SQL:{query_count}