Грибовицьке багаття

Сміття зі Львова й надалі возитимуть до підміського села

Сміття зі Львова й надалі возитимуть до підміського села

Обласні очільники вирішили не шукати альтернативи грибовицькому сміттєзвалищу, а переробляти його „вміст” за допомогою сучасних технологій. За словами Євгена Пастуха, заступника голови Львівської ОДА, нового місця для непотребу не шукатимуть, бо забруднення нових територій не вирішить проблеми. Сміття слід переробляти та утилізувати.

– Сьогодні є дві фірми, які готові спорудити у Грибовичах необхідний завод, – коментує Євген Пастух. – Це представники з Італії (“EWC”) та Німеччини (“PMI”). Умови конкурсу на відбір інвестора ми спільно з міською радою підпишемо до кінця місяця, а до кінця року я б хотів провести інвестиційний конкурс.

Окрім того, чиновник зауважив, що на території грибовицького смітника незабаром встановлять обладнання, яке дозволить з міської ради спостерігати і фіксувати кількість завезеного сміття. Нині це порахувати складно, оскільки часто обсяг зафіксованого непотребу не відповідає  реальності – сміття ввозять куди більше.

Місцеві мешканці не в захваті від планів продовжувати діяльність сміттярки, другий рік поспіль вони просять владу припинити наповнювати околиці Грибовичів відходами, оскільки термін придатності сміттярки давно вичерпався. У відповідь ЛОДА радить опозиціонерам поїхати до Італії та Німеччини і на власні очі переконатися у тому, що підприємство не шкодить довкіллю.

Паралельно над приміським селом тяжіє й інша проблема – грибовицькі гудрони потрапляють у землю та питну воду. Як наслідок, користуючись криницями, люди п’ють отруєну воду. Сьогодні на території полігону є п’ять гудронових озер, які, за підрахунками екологів, містять близько 200 тонн небезпечних речовин. Згідно з висновками науковців ВАТ “Геотехнічний інститут”, гудрони негативно позначаються на якості підземних та ґрунтових вод. За останні два роки екологи зафіксували витік щонайменше 20 тисяч кубічних метрів гудронів під землю.

Нагадаємо, мешканці наполягали й на тому, щоб надати навколишнім територіям статус зони екологічного лиха. Але оскільки на прилеглій ділянці розміщена низка підприємств і незабаром у Львові проведуть один із матчів Євро-2012, то чиновники всіляко уникають галасу навколо цієї проблеми. Водночас причини для занепокоєння є, бо потужність заводу переробки становитиме 300 тисяч тонн сміття за годину. На думку фахівців, він може суттєво забруднювати повітря шкідливими викидами, відтак обласним очільникам слід скрупульозно відбирати інвестора та уважно ставитися до стану очисних споруд майбутнього заводу. Поки що в Україні не було жодного переробного комплексу, який відповідав би всім екологічним вимогам. Недолік існуючих об’єктів у тому, що вони не повністю переробляють промислові та побутові відходи, внаслідок їхньої діяльності утворюється велика кількість шкідливих викидів, що підлягають утилізації – хлор, фтор, сполуки сірки та азоту. Тому ідея про ефективну переробку сміття без створення додаткового полігону може стати обміном шила на мило – отруєну воду та запахи сміттєзвалища компенсують шкідливі викиди у повітря від переробки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6973 / 4.1MB / SQL:{query_count}