Найкращі серед найбідніших

Нещодавно американський журнал “Newsweek” складав іще один рейтинг країн

Нещодавно американський журнал “Newsweek” складав іще один рейтинг країн. Цього разу заокеанські експерти визначали список 100 кращих за рівнем економіки, охорони здоров’я, якості життя, освіти та політичної ситуації країн світу. Позиція України приємно вражає. Щодо, звичайно ж, Росії.

Україна у цьому рейтингу посіла 49-те місце, офіційно здобувши статус держави з найвищим рівнем життя серед країн із низьким доходом. Заради справедливості зазначимо, що у цій же категорії, але поміж середніх і великих країн перемагають Австралія та Німеччина. Наша північна сусідка Росія, до прикладу, посіла у цьому ж списку аж 51-ше місце, поступившись рівнем життя вічно комуністичній, вічно вільній Кубі.

Також серед держав із низьким рівнем доходу ми та Албанія визнані найграмотнішими. Письменними у нас є аж 99% населення, чим неможливо не пишатися. Серед великих країн найосвіченішою визнано, звичайно ж, Японію, хоча вона витрачає на освіту тільки близько 3,5% свого ВВП, тоді як США – понад 5%.

Як відомо, в рейтингу найщасливіших країн світу Україна посіла 73-тє місце разом з Росією, Румунією, Словаччиною, ПАР і Ліваном. 21% громадян у нас вважають себе щасливим, 26%  – нещасними, 53% – борються з життєвими труднощами. А найкращою з-поміж усіх країн американські спеціалісти вважають Фінляндію. Далі йде Швейцарія та Швеція.

Мабуть, окрилені звісткою, що ми тепер – найбагатші серед найбідніших, чиновники вирішили собі, що “можна”, і відразу декілька державних відомств придбали собі нові авто. Нагадаємо, ще нещодавно шанований прем’єр Микола Азаров запевнив український народ, що, мовляв, ніякого збільшення витрат Держбюджету на утримання влади не буде і бути не може. Навіть навпаки: йдеться про скорочення службового транспорту для чиновників.

Отже, як повідомляє “proUA”, у середині липня низка держпідприємств витратила бюджетні кошти на дорогі автомобілі. Комунальне підприємство “Автобаза” Рівненської облради придбало легковий автомобіль за 370 тис. грн. Хмельницька філія ДП “Центр державного земельного кадастру” купила легковий автомобіль “Hyundai Santa Fе” за 234 тис. грн, а Рівненська облрада – легковий автомобіль за 297 тис. грн.

Раніше ДП “Енергоринок” придбало “Audi A6 Limousine Quattro” за 567 тис. грн, а ДП “Донецька залізниця” – позашляховик RX 350 “Luxury” за ціною 652 тис. грн. Хмельницька філія Центру держземкадастру купила автомобіль Hyundai Santa Fе за 230 тис. грн. На початку липня Свердловська міськ­рада Луганської області придбала три легковики за 2,25 млн грн.

“Харківобленерго” та Управління МВС Південно-Західної залізниці (Київ) підписали договір на купівлю новеньких автомобілів вартістю 495 та 640 тис. грн відповідно.

Найбільші апетити має Державне підприємство “Інформаційний центр”, що перебуває в структурі Міністерства юстиції. За результатами тендера, 3 серпня підприємство підписало договір про придбання у ТОВ автодилера Україна – Мерседес-Бенц авто за ціною 1,11 млн грн. Тепер стає все зрозуміліше, у яку “чорну діру” виливають гроші з підвищених податків.

Олена Михальчишин

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4123 / 3.99MB / SQL:{query_count}