Партнери та опоненти

Ярослав Кашуба, голова представництва Держкомпідпри-ємництва України у Львівській області, про рішення, які слід негайно скасувати

Ярослав Кашуба, голова представництва Держкомпідприємництва України у Львівській області, про рішення, які слід негайно скасувати

kashuba.jpg

Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва підписав угоду про співпрацю з Львівською ОДА. В самому комітеті на цей документ покладають неабиякі надії і сподіваються, що він покладе початок новому формату спілкування та співпраці між бізнесом і владою. Нині ж на порядку денному клопітка робота. Чим відрізняється ця угода від попередніх домовленостей бізнесу та влади і як вона допомагатиме підприємцям нашого краю -  у розмові з головою представництва Держпідприємництва України в Львівській області Ярославом Кашубою.

- Нещодавно відбувся форум "Бізнес і влада - партнери". Чи задоволені ви результатом?

- Липневий форум "Бізнес і влада - партнери" був символічним піком вирішення наших питань. Насамперед за  довгий період часу в ньому взяв участь голова Держкомпідприємництва України. Другий момент - форум відбувся у форматі, якого вже давно не практикувала влада - за "круглим столом". Влада і бізнес мають спілкуватися на рівних і бути партнерами, звичайно, за умови, що бізнес дотримується законодавства, сплачує податки і є со­ціально зорієнтованим. А влада, своєю чергою, має не заважати, а допомагати розвивати бізнес. Йдеться про швидку і якісну реєстрацію. Якщо раніше для того, щоб бодай зареєструвати підприємство, треба було обійти масу кабінетів, то сьогодні в державі це можна зробити за три робочі дні. Більше того, зараз Держкомпідприємництва працює над проектом реєстрації через Інтернет.

Ще одне питання - розв'язання нагальних проблем. Зокрема, це контроль та перевірки підприємницької діяльності, проблеми отримання дозволів та ліцензій. Власне, розуміння цього і стало приводом для підписання угоди між Держкомпідприємництвом та Львівською ОДА.

- Що дає ця угода і чи не стане вона ще одним папірцем, який припадатиме пилюкою у чиновницькій шухляді?

- Головне завдання зараз - це мати план подальшої діяльності. Є домовленості з головою ЛОДА, що ми проведемо "круглий стіл", куди запросимо керівників усіх активних об'єднань підприємців Львівщини, там ми висловимо пропозиції щодо наступних кроків. Також планується перегляд всіх регуляторних актів, ухвалених 2005 - 2008 років. Ми вже проаналізували їх, зібрали всі документи, прийняті обласною владою, міською у Львові і всіма районними адміністраціями. Ще хочемо залучити сільські і селищні ради, якщо вдасться. І тепер ми підемо за принципом регуляторної гільйотини, щоб відсікти і скасувати рішення, які прийняті невідповідно до законодавства і є економічно необґрунтованими. Крім того, робота вестиметься й над дозвільною системою.

- Чи є якісь зрушення у цьому напрямку?

- Наразі підприємці змушені ходити кабінетами, але ця робота має вестися за принципом єдиного вікна. Низка країн СНД видає дозволи за принципом заяви. У відведений термін після звернення мають надати дозвіл. У нас же, особливо у сфері будівництва і відведення землі, процедура надзвичайно ускладнена і надзвичайно тривала. Статистика свідчить, що видача дозволів через єдину дозвільну систему є швидшою, хоча корупція тут теж присутня, але вона втричі нижча, ніж у дозвільних управліннях.

Третій блок питань, який ми будемо опрацьовувати, стосується перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у Львівській області. Після того, як усунули з посади головного податківця Львівщини Віталія Хилюка і призначили Костянтина Зінкевича, підприємців хвилювала перспектива тиску і повернення "старих медведчуківських часів". Микола Кміть запевнив, що не допустить нагінок на справних платників податків.

На порядку денному і повернення ПДВ, що дуже хвилює бізнесменів.

- Але чи не стали єдині дозвільні офіси "вікном" для збору хабарів?

- Це питання до правоохоронних органів. Якщо матимемо інформацію, що адміністратори дозвільних офісів вимагають непередбачених законом документів від підприємців, якщо вони вимагатимуть кошти чи затягуватимуть з відповіддю з причин, які заборонені законом, нам потрібна буде тільки заява від підприємця для того, аби перевірити вказані порушення. Ми маємо тепер право складати адміністративні протоколи на працівників. А два адміністративні протоколи - це звільнення з роботи. Наразі таких заяв до нас не надходило.

- Ви казали про скасування деяких актів. Які з них слід скасувати обов'язково і негайно?

- Таких рішень є багато. Особливо ті, що стосуються міського виконавчого комітету Львівської міськради. Мабуть, через те, що він особливо часто ухвалює регуляторні акти і полюбляє щось змінювати. Але такі  акти ми маємо й в інших містах та районах області. Що потрібно вже скасувати - це нові правила встановлення вивісок. Нині прокуратура ухвалила відповідне рішення і зобов'язала міськвиконком скасувати ці правила через невідповідність до чинного закону. Але крім порушення закону, це рішення порушує й регуляторну процедуру.

- Якщо така ситуація з ви­вісками, то якої реакції чекати на нові правила розміщення реклами, які готуються і вже наштовхнулися на незгоду рекламників?

- Я не був на громадських слуханнях, але знаю, що відбулося бурхливе обговорення і документ повернули на доопрацювання. Тепер же нас не залучили до складу комісії, хоча такі пропозиції надходили під час громадських слухань. Ми наполягатимемо, щоб наші працівники таки були серед авторів документа, щоб тарифи були обґрунтованими. Повинна бути логіка розміщення реклами у Львові і ця логіка має бути зрозумілою.

- І наостанок - на вашу думку, який орган влади в області створює найбільше перепон для діяльності бізнесу і є найкорумпованішим?

- Я можу сказати лише те, що найважче вирішувати питання і отримувати погодження швидко і якісно в органах місцевого самоврядування. А оскільки найбільше документів видають саме у Львові виконавчим ко­мітетом міської ради, то най­складніше працювати з ним. Це нагода мерові для певних висновків і прийняття кадрових рішень. На мою думку, нефахові працівники, які працюють в різних сферах міської влади, не можуть якісно виконувати завдання, які перед ними ставлять міський голова або депутати, тобто громада міста. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.9581 / 4.13MB / SQL:{query_count}