ЄС поліпшить життя у селах

Вісім районів Львівщини отримають від Європейського Союзу кошти на розвиток і поліпшення проживання. Першого липня було визначено переможців конкурсу на участь у спільному проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Вісім районів Львівщини отримають від Європейського Союзу кошти на розвиток і поліпшення проживання. Першого липня було визначено переможців конкурсу на участь у спільному проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Зокрема, це: Старосамбірський, Турківський, Яворівський, Мостиський, Самбірський, Жидачівський, Перемишлянський, Буський райони. Також створено резервний список, до якого увійшли Миколаївський, Сокальський, Радехівський та Золочів­ський райони.

Як розповів асистент розвитку громад, представник Львівського обласного під­розділу впровадження проекту Олександр Софій, конкурс було оголошено 28 березня 2008 року. До участі у ньому подали заявки 14 районів Львівщини із 20.

Організатори проекту стверджують, що проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" має на меті поліпшення соціально-економічного розвитку райо­нів за активної участі місцевих громад. Таким чином кожен район-переможець має подати 5 мікропроектів, спрямованих на покращення умов проживання громадян. ООН та ЄС спів­фі­нан­суватиме ці мікропроекти на 50 % - до 10 тис. доларів США, місцеві бюджети мають виділити на них не менше 45 %, ще 5 % повинна дати громада.

Пріоритетними будуть проекти, пов'язані з охороною здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів), енергетикою (енергоощадні та енерговідновлювальні заходи), довкіллям (утилізація від­ходів, знешкодження пестицидів тощо), комунальним водопостачанням і водовідведенням, комунальним транспортом.

Загальна вартість проекту - 13,3 млн євро, з них на фінансування проектів громад кожної області передбачено 400 тис. доларів США. За словами Олександра Софія, цих коштів недостатньо, щоб розв'язати глобальні проблеми сіл, селищ, невеличких міст області. Це навчальний проект, стверджує він, який допоможе розвивати ефективний менеджмент на місцях.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6457 / 4.08MB / SQL:{query_count}