Пірати, але не зі Сомалі

В Україні процвітає ринок ІТ-контрафакту

В Україні процвітає ринок ІТ-контрафакту

У світовому рейтингу країн з найвищим рівнем комп'ютерного піратства Україну випереджає лише Молдова. За даними 2008 року, рівень комп'ютерного піратства в Україні становить 84% (для порівняння, у Росії - 68%). За підсумками 2009 року рівень комп'ютерного піратства зросте. Про це повідомив генеральний директор компанії "Майкрософт - Україна" Дмитро Шимків.

Як зазначає інтернет­ресурс "Ліга", у компанії наголошують, що в корпоративному сегменті рівень піратства становить 45%. Серед сфер бізнесу з найнижчим рівнем піратства - телекомринок (2%) і банківські системи (40 - 20%). У банках низькі показники спричинені, зазвичай, тим, що більшість банківських установ України регулюють міжнародні банки.

Найпопулярнішим продуктом серед піратів є ігрова приставка "ХВох". Понад 90% таких товарів, що продаються в Україні, - нелегальні. Далі у піратській "популярності" йде "Microsoft Office", а на третьому місці за кількістю нелегальних установок - операційна система "Windows".

- Ми не хочемо, аби проти нашої країни запровадили санкції. Ми хочемо, щоб до нашої держави змінили ставлення, - сказав пан Шимків, додавши, що доки рівень піратства буде високим, змінити ставлення до країни неможливо.

- Ми вважаємо, що споживач у цій ситуації є жертвою. Інколи покупці набувають програмного забезпечення з державною голограмою, яке продається в ритейлі і при цьому є піратським, - сказав глава "Майкрософту Україна".

Понад усе компанію хвилює бізнес, який заробляє на піратських продуктах. "Microsoft" вестиме з цим сегментом війну. Такі мережі аналогічні мережам поширення наркотиків або продажу зброї", - заявив Дмитро Шимків.

Довідка

Термін "комп'ютерне піратство" означає порушення авторських прав на програмне забезпечення (ПЗ). У буквальному значенні поняття "авторське право", чи copyright, означає "право створення копій". Авторське право є однією з форм захисту інтелектуальної власності. За даними газети "Голос України", використання неліцензійного програмного забезпечення 2008 року сягнуло 84 відсотків, а втрати економіки - 534 млн дол. Видання наголошує, що в Україні не створена ефективна система збору та виплати винагороди авторам, виконавцям, виробникам фонограм та відеограм.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9985 / 4.08MB / SQL:{query_count}