Дорогий святковий стіл

Найбільше цього року на Львівщині у ціні зросли цукор, капуста та молоко. Останнє дорожчатиме й надалі

Найбільше цього року на Львівщині у ціні зросли цукор, капуста та молоко. Останнє дорожчатиме й надалі

Доки на Львівщині на значну частинку промислової групи товарів напередодні новорічно­різдвяних свят є непогані знижки, традиційно в області дорожчають продукти харчування. Ще б пак, для торговців пречудова нагода заробити більше грошей. Починаючи від Миколая, ціни, наче температура, вже почали підніматися догори, особливо на фрукти, зокрема цитрусові. Поповзла догори й вартість іншої продукції. Так, за інформацією Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, середні роздрібні ціни на цукор­пісок зросли у підприємствах торгівлі з 7,04 до 7,32 грн/кг, а на продовольчих ринках - з 7,35 до 7,38 грн/кг. Продають солодкий пісок і за 8 - 9 грн.

На продовольчих ринках регіону інспекція також зафіксувала й підвищення середніх цін на молоко - на 3,8%, сир - на 2,1%, яйця курячі - на 1,8% та сметану - на 0,8%. Подорожчали й овочі - капуста й буряк (відповідно, на 4,2% та на 3,5%). Хоча цей рік на Львівщині, як зазначали восени селяни, виявився врожайним на овочі (найкраще вродила картопля), але, як бачимо, ціни почали підніматися вгору. Інспекція зафіксувала ріст середніх цін і на підприємствах торгівлі регіону. Зокрема, це стосується вартості молока, яка зросла на 10,9%, масла - на 7,1% та сметани - на 3,4%. Експерти прогнозують, що ближче до свят традиційно підвищиться вартість м'ясної продукції. Наразі, за інформацією ЛОДА, на продовольчих ринках Львова за кілограм яловичини в середньому просили 36 - 38 гривень, свинини - 39 - 40 гривень, сала - 23 - 25 гривень.

Суб'єктивний погляд

Любов Висоцька,
начальник Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області:

Іван Стефанишин,
заступник директора
Регіонального аграрно­маркетингового центру:

- Найбільше на Львівщині підвищилися ціни на цукор, молоко та капусту. При цьому є зниження ціни на рис на 1,5 - 2%. Стабільна ціна на олію, борошно, хліб і крупи. Натомість зростає вартість молока, і це лише початок. Очікуємо ще більшого зростання цін молокопродукції. На підвищення ціни впливає сезонний чинник та дефіцит сировини. Ба більше, молокозаводи вдаються і до маленької хитрості - уникають державного регулювання щодо жирності молока й випускають молоко жирністю не 2,5%, а 2,3%, 2,6% чи 2, 7% . Відповідно, регулюють ціну самостійно. Щодо цукру, то маємо на Львівщині незадовільний стан посіву цукрового буряку, себто суттєво скоротилося його виробництво та зросли витрати (як­от, підвищилася вартість міндобрива, палива). Також на ціну солодкого піску впливає й вартість фасування. На вартість овочевої продукції, як відомо, впливає урожайність. Скажімо, у 2009му були погані кліматичні умови для врожаю капусти. До речі, торік капуста на Львівщині була найдешевшою серед усіх областей України, тоді як цьогоріч вона подорожчала на 190%, порівняно з 2008 р. Відповідно, тепер вона найдорожча в Україні.

 

- Щороку напередодні новорічно­різдвяних свят підвищуються ціни на продукти харчування. Зараз на цінову ситуацію матимуть вплив і погодні умови, зокрема сильні морози. А оскільки картоплю та овочі селяни заскладували на зимове зберігання, то чим гіршою буде погода, тим є більші умови підвищення ціни. Загалом цього року на Львівщині урожай картоплі був на рівні понад 1,5 млн т, овочів - 400 тис. т. Це цілком достатньо для нашого регіону. Оскільки великі виробники регіону свою картоплю вже продали (зокрема, у Росію, Білорусь та Молдову), то тепер цю продукцію реалізовуватиме лише приватний сектор. Відповідно, ціни зростуть. Щодо цукру, то цього року вартість солодкого піску зросла майже вдвічі. Стосовно молочної продукції, то буде проблема з маслом: очікуємо підвищення ціни, враховуючи дефіцит молока. Звісно, через цей дефіцит зростуть ціни й на усі молочні продукти. Перед самими святами підніметься ціна і м'яса. На ринку хліба та хлібобулочних виробів все спокійно. Якісь певні рухи почнуться після нового року. А от вартість цитрусових, закономірно, може зрости від 20 до 40%. На жаль, поки що немає таких продуктів, які б знизилися у ціні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6788 / 4.11MB / SQL:{query_count}