Почистили ринок від “сміття”

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку лише минулого місяця вилучила з обігу акції 41го підприємства з ознаками фіктивності на суму понад 5 мільярдів гривень

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку лише минулого місяця вилучила з обігу акції 41го підприємства з ознаками фіктивності на суму понад 5 мільярдів гривень

Державна комісія з цінних паперів у жовтні цього року вилучила з обігу акції підприємств з ознаками фіктивності на суму 5 080 660 749,00 гривень. Із них зупинено обіг акцій на 1 039 639 249,00 гривень і скасовано реєстрацію цінних паперів на 4 604 292 830,00 гривень.

Створення фіктивних підприємств, через цінні папери яких відмивають кошти і підприємці уникають сплати податків, в Україні не втрачає популярності. Комісія розробила механізми виявлення псевдопідприємств через характерні ознаки, як то: статутні фонди, грошова частка яких менша за дві третини капіталу у цілому, адреси реєстрації кількох емітентів збігаються, засновниками "фантомів" є люди із малозабезпечених верств населення (студенти чи пенсіонери), затягування із звітністю перед ДКЦПФР і ДПА тощо.

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Сергій Петрашко висловив вдячність Державній податковій адміністрації за тісну співпрацю з комісією та запевнив, що його відомство й надалі робитиме усе для того, аби не допустити емісії нових та скоротити кількість чинних "сміттєвих" акцій в економіці країни.

- Зараз комісія працює над вдосконаленням нормативної бази з цієї проблематики, - заявив Сергій Петрашко. - Зміни, які готуються, суттєво зміцнять бар'єр для сумнівних емісій і, маю надію, унеможливлять обіг цінних паперів фіктивних підприємств.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6282 / 4.06MB / SQL:{query_count}