Наші – вашим

Чеський бізнес в Україні: дубненський експеримент

Чеський бізнес в Україні: дубненський експеримент

Розвиток чеського бізнесу в Україні з впевненістю можна назвати вдалим, але наполовину.  Адже на заході нашої країни чеським підприємцям важко освоїтися, в той час як на сході вони вже процвітають. Аби залучити до спів­праці ще й захід, закордонні підприємці минулого тижня подорожували нашим краєм зі спокусливими пропозиціями для спіль­ної діяльності.

Такий крок чехи планували давно, але лише цього року виграли гранд на підтримку своєї культури за кордоном від Мі­ністерства закордонних справ. Всі кошти вирішили вкладати в міста, де раніше працювали, але від яких отримували мізерні прибутки. Від нових капіталовкладень вони сподіваються й на нові прибутки. Одним з таких міст стало Дубно у Рівнен­ській області, саме тут проектні плани сягнули найбільших масштабів.

Така пропозиція дубенчанам дійсно сподобалася, адже підприємницький розвій міста допоможе збільшити інфраструктуру і стати хорошою приманкою для туристів. Про останнє в Дубно мріють вже давно. Тому, аби довести серйоз­ність своїх намірів, місцеві можновладці підготували проект будівництва в місті промислового парку. Такий парк займатиме 60 га, і на його території чехи зможуть розташувати свої  підприємства та виробляти продукцію для експорту до себе в країну та продажу вУкраїні. До того ж парк міститиме і підприємства місцевих бізнесменів, у які чехи зможуть вкладати свої гроші. Міський голова Дубно Леонід Дудко переконаний, що "паркова ідея" обов'язково принесе взаємні  прибутки, а от чеська сторона ще не зважується сказати своє "так".

- Для нас це перша зустріч у Дубно на такому рівні. Це була можливість обговорити перспективи роботи в Україні. Я думаю, що на підставі цієї зустрічі в Дубно розвиватимуться й інші наші зібрання. Зараз дуже важко сказати, наскільки проект міста можна втілити в життя. Звичайно, щось може вийти. Але говорити про це зараз - кидати слова на вітер. До цієї теми варто повертатись лише через пів­року, не раніше. Хоча деякі наші підприємці вже висловили свою зацікавленість, адже Чехія потрапила в Євросоюз, і ціни там суттєво підвищилися. А в Україні працювати легше і дешевше, - прокоментував ситуацію "Пошті" генеральний консул Чеської Республіки у Львові Ладіслав Граділ.

Суб'єктивний погляд
Ярослав Башта,
Надзвичайний і Повноважний Посол
Чеської Республіки в Україні

Можливо, Дубно і невелике місто, але ми покладаємо на нього багато надій. Я переконаний, що кожна людина іде лише туди, де впевнена, що на неї там чекають. За останні роки ми зрозуміли, що саме у Дубно нас готові вислухати. І та підстава, з якою сьогодні відбувається захід з такою кількістю підприємницької делегації, досить проста - зростання взаємного товарообміну та чеського експорту в Україну  є найвищим серед усіх інших країн. Дещо спантеличує тільки східна активність, адже ми  готові розвиватись і на заході. І хоча ми й не можемо показувати нашому бізнесу куди рухатись, однак  можемо підказати, де іще існують можливості для діяльності. Тут варто докласти зусилля, а не пускати все на самоплин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3045 / 4.08MB / SQL:{query_count}