Авто залізницею: які потяги і коли

Укрзалізниця відновила курсування вагонів-автомобілевозів та планує підвищити вартість пасажирських перевезень

Вагони-автомобілевози курсують за напрямками у потягах: №12/11 Одеса – Львів, з Одеси через день по парних числах, зі Львова через день по непарних числах; №41/42 Дніпро – Трускавець (до Львова), відправленням з Дніпра через день по парних числах, зі Львова через день по непарних числах; №15/16 Харків – Рахів (до Львова), курсуватиме із 12 березня 2021 року двічі на тиждень; № 17/18 Харків – Ужгород (до Львова), курсуватиме із 15 березня 2021 року двічі на тиждень; №7/8 Харків – Одеса, почне курсувати найближчим часом один раз на тиждень.
Станом на 9 березня вже здійснено близько 15 рейсів вагонів-автомобілевозів. За один рейс такий вагон може транспортувати від чотирьох до восьми автівок, залежно від габаритів: обмеження по висоті автомобіля складає 1,7 м. Загальна вантажомісткість одного такого вагона – 12 т. «Усі бажаючі зможуть скористатись послугою таких вагонів і, незалежно від погодних умов, доїхати до місця призначення найбільш безпечним транспортом разом зі своїм авто», – зазначили в Укрзалізниці. Вартість перевезення автомобіля залежить від його ваги та тривалості поїздки.
Голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак заявив, що компанія розраховує, що їй дозволять підвищувати ціни на квитки на 2% щомісяця, починаючи з березня. «Укрзалізниця зберігає плани індексації вартості пасажирських перевезень на 2% щомісяця з тим, щоб до кінця року вийти на 16-20% зростання. Це дуже далеко від собівартості пасажирських перевезень. Усі знають, що вони збиткові, усі знають, що практично у всіх країнах вони субсидуються», – заявив Володимир Жмак. В Україні пасажирські перевезення не тільки не субсидуються, але існують і значні заборгованості центральних і місцевих органів влади за вчинені перевезення, додав він.
У фінансовому плані Укрзалізниці на 2021 рік (складений у кінці 2020-ого) йшлося про те, що доходи від перевезення пасажирів плануються на 43,6% вище плану-2020 і майже вдвічі більшими за очікуваний результат 2020 року. У 2021 році передбачена індексація тарифів на перевезення пасажирів: із 1 березня на 2% щомісяця. Компанія очікує, що за рахунок цього її додаткові доходи становитимуть 558 млн грн. Фінплан УЗ як держпідприємства-монополіста має затвердити уряд і тим самим дати дозвіл на підвищення вартості квитків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4102 / 3.97MB / SQL:{query_count}