"Клінгспор": розвиток поза кризою

У Великих Мостах німці розпочинають будівництво нового заводу

У Великих Мостах німці розпочинають будівництво нового заводу

Німецька компанія "Klingspor", яка вже понад сторіччя виготовляє абразивні матеріали в усьому світі, від початку цього року працює з власним відділом продажу та власним складом і в Україні. Із січня ТзОВ "Клінгспор" розпочало прямий продаж повного асортименту виробів у нашій країні. А 16 червня у місті Великі Мости, що на Сокальщині, було урочисто закладено перший камінь у будівництво нового заводу. За словами Роланда Кашни, генерального директора ТзОВ "Клінгспор", лише протягом цього року компанія планує інвестувати 3,5 млн євро і створити близько 100 робочих місць. Швидкість та обсяг подальших інвестицій залежатиме від періоду будівництва заводу, зокрема, від місцевих умов та перешкод у створенні виробництва. Загалом, до роботи на новопобудованому заводі має бути залучено 500 осіб завдяки наступним інвестиціям на 4,5 мільйона євро.

"Криза закінчилася, і тепер розпочнеться потужний вал інвестицій. Важливо, щоб місцева влада, люди і Україна в цілому повірили, що криза минає і час повертатися до нормального способу життя. У Великих Мостах ми матимемо яскравий приклад сучасного європейського виробництва. Причому є перспектива збільшення робочих місць до 1000, а також започаткування навчальних програм для ПТУ для підготовки потрібних фахівців. Також дуже важливо, що продукція цього заводу буде йти на внутрішній ринок України та на експорт до сусідніх країн", - сказав під час урочистостей Микола Кміть, голова Львівської обласної державної адміністрації.

На тому, що німецькі підприємства готові й надалі, попри кризу, інвестувати в Україну, наголосила й Карін Рау, делегат Бюро німецької економіки: "Це відповідь кризі з боку німецької економіки. Львівщина є дуже привабливим регіоном для інвестицій, тому вагома частка німецьких проектів розвивається саме на цих теренах".

За словами Олега Солодяка, голови Сокальської районної ради, це перша потужна інвестиція у Великі Мости за останні п'ять років. Хоча мешканці Великих Мостів не одразу схвально сприйняли створення нового виробництва на своїй території. Чимало з них протестували, побоюючись екологічної шкоди, якої може завдати нове виробництво. Щоб заспокоїти мешканців Великих Мостів, генеральний директор ТзОВ "Клінгспор" організував для голови м. Великі Мости Наталії Домашовець та двох представників Сокальської ради у серпні 2008 року поїздку у німецьке містечко Хайгер (Хессен), де функціонує подібне виробництво. З'ясувалося, що одразу навпроти заводу в Німеччині розташовані житлові котеджі і жодних екологічних застережень їх мешканці не мають.

Тепер жителі Великих Мостів записуються на роботу на майбутнє підприємство. За перші п'ять днів після початку підготовчих будівельних робіт у списку є 125 осіб. "Клінгспор" працює над своїми заводами та представництвами з однаковими стандартами охорони праці. Це гарантія якості їхньої продукції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7020 / 4.08MB / SQL:{query_count}