Газові гойдалки

Вартість газу для теплоенерго практично не змінилася, натомість кількість побутових боржників стрімко зростає

Гуртова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках покладення спеціальних обов’язків (ПСО), в листопаді становить 5375,37 грн за 1 тис. куб. м, що лише на 1,27 грн більше від ціни жовтня.
«Відносно тепла зима та низький попит на природний газ у Європі утримують ціну газу на хабах на рівні жовтня. Таким чином, ціна газу в рамках ПСО в листопаді практично не відрізняється від ціни ПСО в жовтні (5374,1 грн за 1 тис куб. м)», - повідомила пресслужба «Нафтогазу».
Своєю чергою Асоціація постачальників енергоресурсів (АПЕ), що об’єднує 30 постачальників природного газу, повідомила, що впродовж жовтня кількість домогосподарств, що мають борги за спожитий газ, збільшилася до 60% порівняно з попередніми періодами. «Враховуючи, що впродовж літа - початку осені споживачі поступово погашали борги, накопичені за попередній опалювальний сезон, а вересень відзначався низьким споживанням, то ситуація з боргами була оптимістичніша. А зараз, за підсумками жовтня, ситуація з оплатою ресурсу нестримно погіршується: за узагальненими даними членів асоціації, кількість домогосподарств-боржників збільшилася до 60%», - розповів агентству Інтерфакс-Україна перший заступник голови правління АПЕ Євген Нацвін-Степанов.
За його словами, причиною зниження рівня розрахунків є, зокрема, заборона на відключення боржників і на нарахування їм пені та штрафів унаслідок карантину, що позбавило постачальників одного з найвагоміших важелів впливу. Це призвело до того, що «значна кількість громадян просто припинила платити за спожиті ресурси».
В АПЕ також наголосили, що в структурі заборгованості населення за житлово-комунальні послуги найбільша частка – власне газових боргів. «За даними Державної служби статистики України, борг населення за спожитий природний газ і послугу з його доставки на початок жовтня 2020 року перевищив 21,1 млрд грн із загального боргу населення за житлово-комунальні послуги обсягом 54,3 млрд грн. При цьому борги за тепло й гарячу воду станом на 30 вересня становили 16,3 млрд, за постачання і розподіл електроенергії - 4,98 млрд грн», - повідомив заступник голови правління АПЕ.
За його словами, найбільш критична ситуація із заборгованістю - в Донецькій, Одеській, Харківській і Дніпропетровській областях: борги жителів кожного з цих регіонів перевищують 2 млрд грн. Найкраще побутові споживачі платять за газ у Рівненській, Кіровоградській і Черкаській областях.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2509 / 4.07MB / SQL:{query_count}