Що буде з курсом долара?

Аналітики практично одностайні щодо оцінки курсу – 27-28 гривень за долар

Пандемія коронавірусу і карантин продовжують послаблювати українську економіку, безробітних стає дедалі більше, а середні заробітки українців знижуються. На тлі цих тенденцій експерти розповіли, що буде з курсом долара в Україні цього літа. «Проводячи розрахунки, експерти враховували оновлений макроекономічний прогноз Кабміну на 2020 рік й виходили з того, що карантин може бути скасований після 31 липня нинішнього року, і він залишиться адаптивним», – певні експерти.
Аналітики практично одностайні в оцінці курсу – 27-28 грн/USD до кінця вересня. «Я зберігаю девальваційні очікування щодо гривні, що її курс дійде до 28 гривень за долар, – каже керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. – Карантин призвів до падіння імпорту та попиту на валюту з боку малого і середнього бізнесу. Та й населення через втрати доходів не поспішало її скуповувати. Торгові обороти валютного ринку знизилися в рази, що і стабілізувало низький курс. Але щойно буде активніший вихід імпортерів на валютний ринок – курс піде вгору». 
Віцепрезидент з питань економічної політики в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський також упевнений, що в третьому кварталі курс буде в межах 26,5-27,5 гривні/USD. 
Раніше думку про те, що курс USD в Україні, завдяки фінансовій допомозі від МВФ і Євросоюзу, до кінця літа буде триматися на стабільному рівні, в ефірі телеканалу «Україна 24» висловив директор Інституту експертних оцінок В’ячеслав Бутко. «Оскільки ми отримали кредит МВФ, оскільки ми отримали фінансову допомогу ЄС, отримаємо від Світового банку – в країну прийде досить немаленька кількість валюти, а наприкінці літа ще додадуться серйозні експортні надходження від аграрної продукції. Тому я б не прогнозував якихось екстремальних коливань в сторону зниження курсу гривні», – заявив він. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0021 / 4.06MB / SQL:{query_count}