Дві платіжки за газ: що зміниться для львів’ян?

Інструкція для мешканців Львова, як тепер розрахувати вартість газу за місяць

У січні усі львів’яни отримали дві платіжки за газ. Тепер так буде завжди, бо за газ та за його транспортування платити доведеться окремо. За  спожитий газ платитимемо ТОВ “Львівгаз збут”, а за його доставку – АТ “Львівгаз”. Таким чином споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони оплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.

Схема розрахунку вартості

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу для кожного окремого споживача за минулий “газовий рік”: від початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об’єм використання газу розділяється на 12 частин та множиться на чинний тариф на доставку газу. Для АТ “Львівгаз” тариф на доставку становить 1 грн 8 коп з ПДВ.
Наприклад: клієнт спожив від 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року 100 кубометрів газу. Тариф на розподіл для АТ “Львівгаз” з 1 січня 2020 року складає 1,08 грн за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).
Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 100 куб. м/ 12 міс. * 1,08. = 9 грн.
Якщо клієнт “Львівгазу” заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році пропорційно цьому зменшиться вартість доставки газу.
Окрім того, в особистому кабінеті на сайті 104.ua, вже також є розділені рахунки. Отже, кожен споживач може бачити скільки він повинен заплатити за газ як товар, і за його доставку та здійснити онлайн оплату.

Дві платіжки потрібні, бо…

Це вимога Євросоюзу в межах Третього енергетичного пакету. Газ видобувають одні, а перевозять його інші. Тому й гроші треба розділити. Теоретично, це створить вільний ринок, адже українці самі можуть обирати постачальника газу. Із зростанням конкуренції на цьому ринку, ціна падатиме, а якість кращатиме. Та все це лише в теорії. На практиці підприємства просто розділилися умовно на облгаз і облгаззбут. Тобто юридично це дві різні компанії, але фактично власник один.
До речі, ціна на розподіл газу зміниться в другому півріччі, з липня. Найдешевше платитимуть мешканці Києва, Тернопілля та Кривого Рогу. Найдорожчу платіжку отримають мешканці частини Львівської та Вінницької областей. Справа в тому, що чим менше місто –  тим менша ціна на платіжку за розподіл газу. Тому найдорожче платитимуть мешканці сіл та селищ, а також малих міст.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7329 / 4.07MB / SQL:{query_count}