«Новий» Грушевський, «металевий» Хмельницький

В Україні ввели в обіг нові банкноту і монети

джерело: пресслужба НБУ
Національний банк України (НБУ) ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 50 грн, а також монети номіналом 5 грн, які поступово замінять відповідні паперові банкноти. «Першочергово НБУ планує увести в обіг по 5 мільйонів 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами НБУ в регіонах», – йдеться в повідомленні пресслужби регулятора.
У НБУ наголошують: громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5 та 50 грн попереднього зразка на оновлені. Необмежений період часу можна буде розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів. Останні поступово – у разі зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.
На банкноті номіналом 50 грн нового зразка збережено основні зображення банкноти зразка 2004 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному – зображення будівлі Центральної Ради. Портрет Михайла Грушевського переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір та кольорова гама банкноти не змінилися. «Водночас захист нової банкноти 50 гривень, якщо порівняти з банкнотою попереднього зразка, удосконалено: покращено рельєфність елементів друку, змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору, виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти», – пояснив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.
Нагадаємо, що з 25 жовтня законним платіжним засобом на території України також є нова банкнота номіналом 1000 грн зразка 2019 року. У центральній частині лицьового боку розміщено портретне зображення Володимира Вернадського. Водночас із 1 жовтня вилучені з готівкового обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок.
Усі ці заходи є частиною комплексного рішення НБУ з оптимізації номінального ряду банкнот та монет національної валюти. Завдяки оптимізації в перспективі номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. У такий спосіб він наблизиться до поширеної світової практики: усього в ньому залишиться шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 грн) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 грн).

Крім того, 26 грудня НБУ ввів у обіг три пам’ятні монети номіналом 10 грн кожна. Всі три монети випущені тиражем один мільйон штук. Монета «На варті життя» присвячена військовим медикам – людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності й стійкості. На реверсі монети розміщена стилізована композиція: військовий медик надає допомогу пораненому бійцю під час бойових дій, дзеркальні силуети гелікоптера й групи військових, що йдуть до нього з носилками та напис «На варті життя».
Монета «КрАЗ 6322 «Солдат» присвячена багатоцільовому повнопривідному автомобілю, призначеному для транспортування особового складу, різних вантажів військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил ООН. «Автомобіль КрАЗ-6322 «Солдат» – базовий автомобіль Збройних сил України, може використовуватися як баластний тягач для транспортування літаків на аеродромах, артилерійських систем тощо. Він має виняткові характеристики з прохідності, маневреності та швидкості в надскладних природно-кліматичних і дорожніх умовах», – пояснює пресслужба НБУ.
Монета «Учасникам бойових дій на території інших держав» присвячена українським військовим фахівцям – учасникам багатьох миротворчих місій. Із 1992 року в міжнародних миротворчих операціях узяли участь майже 40 тис. українських військовослужбовців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4347 / 3.99MB / SQL:{query_count}