Спиртова революція

Влада хоче скасувати державну монополію на виробництво і обіг етилового спирту

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради України (ВРУ) законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва й обігу харчового та інших видів етилового спирту. Як інформує пресслужба Офісу президента України (ОПУ), державну монополію на виробництво спирту в Україні планують скасувати вже із 1 січня 2020 року.
“Протягом останніх 10 років виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилося учетверо. Тоді як частка його тіньового обороту зросла із 10% у 2007 році до 55% від загальних обсягів споживання у 2019-ому. Проєкт закону покликаний скасувати державну монополію на виробництво спирту та сприяти детінізації ринку спирту і лікеро-горілчаної продукції”, – йдеться у повідомленні пресслужби ОПУ. Як розповів агентству Укрінформ новопризначений виконувач обов’язків директора Державного підприємства (ДП) “Укрспирт” Сергій Блескун, завдяки приватизації спиртозаводів, що входять до складу ДП, бюджет, за попередніми розрахунками, отримає 6-7 млрд грн.
Варто нагадати, що про приватизацію “Укрспирту” говорять уже не перший рік. Здавалося б, державна монополія на виробництво спирту (до речі, в Європі вона існує лише в Україні та Білорусі) мала б приносити державі мільярди гривень щороку. Натомість багато спиртзаводів офіційно збиткові або показують мізерні прибутки. “За статистикою МВФ, виробництво нелегального спиртного в Україні сягає 60% – а це сотні смертей від отруєнь і мільйони євро, недоотриманих державним бюджетом. Згідно з розслідуваннями української Антикорупційної правозахисної організації, принаймні половина державних спиртзаводів виробляє нелегальний спирт”, – писав свого часу EU Reporter. За інформацією видання, згідно з результатами аудиту міжнародної компанії PwC, через алкогольний “чорний ринок” бюджет України недоотримує близько 12 млрд грн щорічно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7416 / 4.07MB / SQL:{query_count}