Гривня – долар: усе спокійно

Нацбанк запевняє, що різких стрибків курсу валюти не буде

У найближчі кілька місяців не варто очікувати тривожних подій на валютному ринку України. Про це написав голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.
“За три перших місяці 2019 року гривня зміцнилася відносно долара на 1,8%, відносно євро на 3,7%. При оцінці динаміки курсу гривні до євро потрібно врахувати підвищення курсу долара до євро за цей період із 1,14 до 1,12 – нагадаю, що національна валюта України орієнтується на долар США”, – повідомив Богдан Данилишин.
“Певна незначна девальвація (у нас курс гривні є плаваючим) протягом другої половини літа зміниться зміцненням курсу національної валюти на початку осені та його стабілізацією. За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є здоровою реакцією на постійні зміни ситуації в економіці і їх не потрібно вважати ознаками кризових явищ”, – спрогнозував голова Ради НБУ. “Основним чинником буде експортна виручка від сільськогосподарської продукції. Україна все більше стає аграрною країною, тому і курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції і світових цін на неї”, – підкреслив Богдан Данилишин.
Нагадаємо, що саме рекордний урожай зернових (майже 70 млн т), який минулоріч зібрали українські аграрії, дозволив швидко звести нанівець спекулятивну атаку на гривню наприкінці минулого року. Тоді, нагадаємо, Президент Петро Порошенко у відповідь на захоплення бойовими кораблями РФ у нейтральних водах Чорного моря трьох суден Військово-морських сил України разом із 24-ма моряками, вперше в новітній історії України запровадив воєнний стан, який діяв рівно місяць (від 26 листопада до 26 грудня) в десяти областях, які межують із РФ і Придністров’ям або мають вихід до Азовського моря. Завдяки тому, що від експорту пшениці й інших культур до України надійшли не менш рекордні обсяги валютної виручки, гривня швидко відіграла доволі відчутний обвал. За різними підрахунками, власне агрокомпанії наприкінці минулого року постачали на міжбанківську валютну біржу 25-30% валюти.
Проте такий стан справ несе серйозні ризики. “Україна не перший рік б’є рекорди за обсягами зібраного урожаю, але ми також стаємо залежними від нього, а він залежить від природних факторів. Не факт, що ми отримаємо такого ж розміру й якості урожай 2019 року, а тому не факт, що експортери-аграрії зможуть спрацювати так само добре, як 2018-го”, – розповів інтернет-виданню Апостроф Андрій Шевчишин, старший аналітик Forex Club.
Також не варто забувати, що курс гривні в Україні гнучкий, формується під дією попиту та пропозиції валюти на ринку, при цьому ні уряд, ні НБУ не втручаються в їхні формування. За таких умов цілком можливі ситуативні цінові стрибки. “Іноді у дрібному русі курсу не може бути пояснень. Ви стояли у чергах до каси банку чи у супермаркетах? Ви часто спостерігали таку картинку, коли то нікого не було, то моментально утворюється черга. Так само і на ринку валюти”, – писав свого часу в своєму блозі на порталі obozrevatel.com Віталій Шапран, головний експерт секретаріату Ради НБУ.

Українці за останній рік у півтора раза активніше стали користуватися смартфонами для оплати рахунків і проведення інших фінансових операцій. Як повідомили у прес-службі “ПриватБанку”, якщо в березні 2018 року в мобільній версії Приват24 було зафіксовано 8,9 млн транзакцій, то за підсумками березня 2019-го кількість операцій через мобільний банк перевищила 15,8 млн. За інформацією банку, сьогодні через мобільний Приват24 щомісяця здійснюється вдвічі більше операцій, ніж через каси банку – 15,8 млн проти 7,7 млн транзакцій. Водночас мобільний Приват24 поки що поступається за популярністю терміналам самообслуговування “ПриватБанку”, через які українці проводять більш як 29 млн фінансових операцій на місяць. Нагадаємо, що частка безготівкових операцій з використанням платіжних карт українських банків за підсумками 2018 року досягла 45,1%.

23.04.2019 1:07
Artem

Ну я бы не сказал, что ситуация в этом плане такая уж стабильная, еще непонятно что будет после инаугурации нового президента. Точно также как и с заработными платами, будет ли вообще рост как обещал господин Зеленский? Вот что действительно интересно. Ибо сейчас сравнивая наши зарплаты и зарплаты хотя бы в той же Чехии https://www.eurabota.ua/jobs-in/czech/jobs-offered то разница на лицо, а мы ведь к Европе движемся? У меня много знакомых работает в Чехии в Карловых Вараха, получают по полторухе баксов в месяц - почему у нас таких зарплат в основном нет?


Для того щоб залишити коментар необхідно
15.2311 / 4.21MB / SQL:{query_count}