Податкова соціальна пільга: питання та відповіді

Державна фіскальна служба України (ДФС) роз’яснила порядок отримання податкової соціальної пільги. Зокрема, це право мають громадяни, які працюють неповний робочий день, і батьки з двома та більше дітьми

Як повідомили в прес-службі ДФС, щоб отримати цю пільгу, людина повинна подати заяву в бухгалтерію підприємства.
“Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплати на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і тільки після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб”, – повідомляє прес-служба ДФС з посиланням на заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб департаменту податків та зборів з фізичних осіб ДФС Тетяну Федченко.
Зокрема, пільга становить 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для дієздатних осіб, встановленого станом на 1 січня звітного податкового року. Зокрема, цього року це 960,5 грн (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для дієздатних осіб станом на 1 січня 2019 року).
У прес-службі ДФС уточнили, що право на таку пільгу має кожна людина, яка працює, отримує заробітну плату і є платником податку на доходи фізичних осіб. Проте водночас особа повинна відповідати певним умовам. Зокрема, до таких умов належать: податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, чинного на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помножену на 1,4 та округлену до 10 грн. У 2019 році сума обмеження становить 2690 грн. Крім того, пільга застосовується тільки до заробітної плати і не стосується інших доходів, зокрема отриманих від провадження незалежної професійної діяльності (нотаріуси, адвокати та тощо). Також пільга починає застосовуватися працедавцем з дня отримання від платника податків заяви та документів, що підтверджують право на її використання. Також пільга не застосовується, якщо працівник, крім зарплати, отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо. Ще однією умовою одержання пільги є зобов’язання її надання тільки за одним місцем роботи. “Якщо людина працює на декількох підприємствах, вона може вибрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу, і подати роботодавцю письмову заяву”, – зазначила Тетяна Федченко. Вона також підкреслила, що деяким категоріям платників податкова соціальна пільга надається в більшому розмірі, ніж зазвичай. Це – студенти, аспіранти, ординатори, ад’юнкти, чорнобильці першої і другої категорій, люди з інвалідністю першої і другої груп, а також ветерани війни та учасники бойових дій. Водночас для батьків неповнолітніх дітей передбачено особливий порядок надання пільги. Зокрема, вона надається на кожну дитину обом батькам, якщо в сім’ї двоє і більше дітей до 18 років. Наприклад, для матері з двома дітьми вона становитиме не 960,5 грн, а 1921 грн, із трьома – 2881 грн і 50 коп. Водночас тільки для одного з батьків граничний розмір зарплати, який дає право на пільгу, збільшується залежно від кількості дітей віком до 18 років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9193 / 4.09MB / SQL:{query_count}