Трудова міграція – шкода для України

Трудова міграція з України ставить під загрозу не тільки ситуацію на ринку праці, але й перспективи економічного зростання, навіть стабільний курс національної валюти

Українці, які виїжджають на заробітки в країни Європейського Союзу, отримують тимчасовий заробіток, однак ставлять під загрозу власну країну.
Так, у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) та в звіті Національного банку України ризик від трудової міграції поставили в один ряд із наслідками розриву співпраці з МВФ. Як заявив “Обозревателю” кандидат політичних наук, економічний експерт Олександр Палій, українці можуть легко працевлаштуватися у великих містах – Одесі, Києві, Дніпрі – і отримувати стільки ж, скільки платять за низькокваліфіковану роботу в Польщі.
У цьому році загроза впливу трудової міграції на ситуацію в економіці уперше була включена в консенсус-прогноз МЕРТ. Вже зараз у більшості лікарень – дефіцит молодшого медичного персоналу. Крім цього, роботодавці скаржаться на брак робочих кадрів. У Національному банку також зазначають: серед основних загроз для України – трудова міграція. Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частка мігрантів працюють без офіційного працевлаштування, а значить втрачають право на пенсію в Україні.
“У Європі не так вже й легко влаштуватися. Зараз в Україні працюють соціальні ліфти, до нас приходять бізнесмени з Туреччини, інших країн. Бачать перспективу. Реалізувати себе в Україні можна”, – зазначив Олександр Палій. При цьому експерт упевнений: влада повинна створити умови, які дозволять повертатися трудовим мігрантам і легко започатковувати тут власний бізнес, оминаючи корупцію. “У них часто вже є якийсь капітал. Потрібна дерегуляція, щоб вони могли повернутися і успішно реалізувати себе тут”, – пояснив він. Щоби вирішити проблему, необхідно підвищувати рівень заробітних плат. І український бізнес, зі слів експерта, вже зараз намагається підвищувати оклади своїм працівникам для того, щоби конкурувати з польськими роботодавцями.
До речі, як пояснив експерт у сфері закордонного ринку праці Ярослав Мазур, для того, щоби в українців зник стимул шукати роботу за кордоном, рівень заробітних плат повинен досягти близько 500 EUR. До речі, згідно з даними Великого кадрового порталу, зарплати в столиці вже досягли цього рівня.

10.12.2018 1:58
Artem

Ну а что тут удивительного-то? Даже если сравнить наши зарплаты и зарплаты в той же Польше на самых банальных вакансиях то разница настолько показательна, что становится понятно, откуда такой процент выехавших из страны на заработки в Европу. Вот серьезно, это такая стратегия: повышать на 5% зарплату и на 15% цены? Понимаю, конечно, что в стране война и кучи проблем, но людям ведь нужно как-то нормально жить и работать. Вопрос жилья заграницей сейчас тоже небольшая проблема, как и поиск вакансий, их сейчас достаточно много https://www.eurabota.ua/jobs-in/poland-vronki/jobs-offered Поэтому я так и решил свалить с прошлого места работы на заграничный вариант.


Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4082 / 4.46MB / SQL:{query_count}