Роль самоконтроля в торгівлі на ринку Форекс

Трейдеру для досягнення успіху на валютному ринку Форекс потрібна одна дуже важлива якість – дисциплінованість. Саме вона дозволяє залишатися спокійним незалежно від того, як складаються на ринку обставини. Дисциплінованість допомагає раціонально приймати рішення і залишати жадібність, страх та інші негативні емоції осторонь, коли в пріоритеті стоїть питання прийняття правильного рішення.

Успішні трейдери розробляють для себе чіткі стратегії і алгоритми та слідують їм у процесі торгівлі, досягаючи при цьому небувалих висот і заповітного прибутку. Дисциплінований і систематичний трейдер ніколи не торгує тільки на інтуїтивному рівні. Інтуїція може йому знадобитись, якщо він захоче спробувати вдачу в лотереї powerball. Але всі ми прекрасно розуміємо, що серед учасників торгівлі повністю дисциплінованих трейдерів – одиниці.

Враховуючи актуальність питання дисципліни для трейдера, вчені з усього світу кинулися вивчати його і виявили, що для розвитку цієї якості і збереження самоконтролю людині потрібна психічна та фізична енергія. Проведені дослідження показали, що у багатьох гравців є обмеження на самоконтроль, тому вони можуть при вирішенні складних завдань швидко втрачати сили, важко зберігають самовладання і швидше дратуються. Аналогічні прояви спостерігаються і у трейдерів, що зайнялися торгівлею на валютному ринку. З часом вони відзначають, що кожна наступна операція дається їм все важче і незабаром через накопичену втому продовжувати торгівлю стає досить важко.

Самоконтроль вимагає дуже великої кількості енергії і тому, якщо ви маєте намір досягти дійсно серйозних результатів, доведеться запасатися нею і знайти способи для швидкого поновлення. Але що робити пересічному трейдеру в цій ситуації, який відчуває проблеми з дисципліною і самоконтролем, але поки не знає, як їх слід вирішувати?

Найпростіший спосіб, але аж ніяк не ефективний – це обмеження кількості угод і відповідно, зниження витрати енергії. Якщо він вам не підходить, переконайтеся, що ви відпочиваєте, регулярно виконуєте фізичні вправи, правильно харчуєтеся. При виконанні всіх пунктів ви отримаєте пікові рівні психічної та фізичної енергії, з якими ваш потенційний заробіток також виявиться максимальним.

На здатності людини до самоконтролю роблять великий вплив відіграють стимули, на зразок отриманого прибутку від угоди або інші радісні моменти, що відбуваються з ним у житті і на просторах валютного ринку. Чим радісніше і ефективніше стимул, тим більше можливостей для самоконтролю у людини з'являється. Цю залежність можна чітко побачити в моменти, коли трейдер старанно намагається слідувати своїй стратегії, але бажаного результату при цьому не одержує. Через невиправдані очікування в наступних угодах стає все складніше підтримувати дисципліну, з'являється розчарування, розгубленість, образа. У результаті він починає потроху відходити від намічених планів, допускати безглузді помилки і терпіти збитки.

В ході проведених досліджень також була виявлена залежність оцінки стимулу від ступеня втоми. У результаті виявилося, що із-за сильної втоми людина часто недооцінює навіть щедру винагороду, як наприклад, перемога в euro jackpot nl, і стимули виявляються для нього все менше надихаючими. Крім того, що втомлений трейдер набагато важче справляється з самодисципліною, значення потенційної винагороди для нього також знижується. Набагато краще оцінює потенційний прибуток, той, у кого багато енергії. Потенційний прибуток, опинившись у фокусі, також може виступити в ролі потужного стимулу. Тому навіть при невеликій втомі ви зможете підтримувати дисципліну на попередньому рівні.

Таким чином, починаючи торгівлю на ринку Форекс, приділіть підвищену увагу психологічним процесам, які потрібні для підтримання дисципліни. Переконайтеся, що ви повні сил і енергії для плідного торгового дня і тоді ви зможете тримати в балансі достатній рівень самоконтролю, щоб планомірно керуватися складеним алгоритмом і отримувати заслужений прибуток.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1624 / 4.66MB / SQL:{query_count}