“Кредитний капкан” для України

Аби отримати новий транш Міжнародного валютного фонду, Україна може затвердити нову ціну природного газу для населення з 1 квітня 2018-го

У Міжнародному валютному фонді наполягають, що Україні для отримання чергового траншу кредиту насамперед необхідно ухвалити закон про антикорупційний суд і привести ціни на газ до ринкового рівня. Такі умови нещодавно озвучив постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман.
Зі слів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Україна опрацьовує з МВФ питання зміни газових тарифів для промисловості та населення країни. Глава уряду розповів, що українська сторона притримується власної думки і не погоджується з деякими пропозиціями фонду. “Я вважаю, що має бути справедливе формування ціни в країні, і зрозуміло, що треба так усе побудувати, аби не виникало жодних корупційних проявів”, – зазначив він.
Володимир Гройсман визнав, що різниця між комерційною і побутовою цінами на газ – негативне явище, адже дає підстави для маніпуляцій. Прем’єр також наголосив, що у цьому опалювальному сезоні тариф на газ для населення не підвищуватимуть. “Я про це вам сказав, і я дотримаюся свого слова”, – пообіцяв глава уряду. При цьому він зауважив, що в Україні треба створити систему захисту населення від можливого подорожчання блакитного палива, інформує Українська правда.
Раніше в інформаційному просторі з’являлися повідомлення, що уряд планує змінити методику визначення вартості газу для населення з 1 квітня 2018-го, що призведе до його подорожчання на 8,3%. Однак Володимир Гройсман спростував цю інформацію. Але диму без вогню не буває, тож схоже, українцям знову доводиться сподіватися на краще і готуватися до гіршого.
Нагадаємо, в березні 2015-го МВФ схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України на 17,5 млрд доларів (наразі Україна отримала з цієї суми 8,7 млрд доларів чотирма траншами). Але згодом цей процес загальмувався, оскільки українська сторона не виконала всіх умов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9072 / 4.34MB / SQL:{query_count}