Ще один “варяг” у наших краях

Найбільший український банк очолить чех Петр Крумханзл

фото: censor.net, Петр Крумханзл
Андрій Омельницький
Наглядова рада націоналізованого понад рік тому через великі борги ПриватБанку призначила на посаду голови правління 52-річного чеського банкіра Петера Крумханзла, останнім місцем роботи якого була посада члена правління з операційних систем Home Credit у Китаї. Документи для його затвердження вже подані до Національного банку України.
Нагадаємо, після націоналізації у грудні 2016-го ПриватБанк, який належав бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, очолив екс-міністр фінансів України Олександр Шлапак, однак через півроку перебування на посаді пішов у відставку. Держава намагається тримати “на плаву” найбільший український банк і вже вклала в нього понад 155 мільярдів гривень.
Цікаво, що новопризначений керівник ПриватБанку з не надто милозвучним для вуха українця прізвищем за освітою математик – закінчив Карлів університет у Празі зі ступенем кандидата наук із математики, економічної чи фінансової освіти не має. Проте він має досвід роботи на керівних посадах у низці європейських банків, а також австрійській банківській компанії з управління проблемними активами, досвід так званого “антикризового менеджера”. До того ж Петр Крумханзл знайомий з українськими фінансовими реаліями, адже з 2008-го до 2011-го працював у нашій країні на посаді члена правління з операційних питань Райффайзен Банку Аваль.
У ПриватБанку кажуть, що в Україні чеський фінансист успішно проявив себе під час кризи 2008 року “за рахунок реструктуризації мережі відділень і впровадження нових бізнес-моделей”.
“У процесі оцінки кандидатів на посади у правлінні ПриватБанку ми насамперед керуємося такими критеріями як високий професіоналізм, досвід роботи у провідних банках ЄС, орієнтованість на результат, ґрунтовний досвід з операційного управління та впровадження інструментів контролю”, – зазначив голова Наглядової ради ПриватБанку Енгін Акчакоча, наголосивши, що Петр Крумханзл відповідає всім вимогам, оскільки довів здатність ефективно реорганізувати слабкі сторони банків.
Член ради НБУ Василь Фурман в ефірі Еспресо.TV заявив, що плюсами нового очільника ПриватБанку є досвід роботи в міжнародних банківських групах і кризових умовах. Але чи вдасться чеському фінансисту надати нового дихання найбільшому банку України в умовах “темних схем”, “підкилимних ігор” і неоднозначної економіки? Чимало запрошених із-за кордону реформаторів не витримували українських реалій і залишали посади.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7540 / 4.35MB / SQL:{query_count}