Нацбанк пояснив причини знецінення гривні

Національний банк вважає, що до зниження курсу гривні призвели сезонний і психологічний фактори

фото: tsn.ua
Про це повідомив в.о. глави НБУ Яків Смолій, інформує Finclub.
“З 20-их чисел листопада посилився тиск на курс гривні під дією тимчасових, зокрема сезонних, чинників. На пропозицію валюти впливає сезонне зменшення ділової активності. Водночас наприкінці року традиційно посилюється тиск на валюту, тиснуть і психологічні чинники: несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу гривні”, – сказав він.
На думку Якова Смолія, фундаментальні фактори залишаються сприятливими: прискорення економічного зростання в країнах – основних торговельних партнерах України підтримує зовнішній попит на вітчизняний експорт. Зокрема, темпи зростання країн Європи в третьому кварталі були найвищими за останні шість років, а зростання окремих країн Центральної та Східної Європи, зокрема Румунії та Туреччини, було одним із найвищих в світі.
Крім того, в.о. глави НБУ зазначив, що світові ціни на основні товари українського експорту залишаються на досить високому рівні: ціни на залізну руду підтримував високий попит з боку Китаю, незважаючи на зниження виробництва в північних провінціях країни у рамках державної політики захисту навколишнього середовища.
“Це утримувало ціни на сталь на високому рівні. При цьому ціни на сталь українського виробництва сьогодні на 56% вищі, аніж рік тому. Завдяки цьому помітно зріс обсяг металургійного експорту, що забезпечує сьогодні понад 40% пропозиції валюти”, – пояснив Яків Смолій. З його слів, ціни на пшеницю підвищували на тлі несприятливих погодних умов і зростання попиту на зернові хорошої якості.
Держбюджет-2017 був розроблений з урахуванням прогнозу середньорічного курсу гривні 27,2 гривні за долар і курсу на кінець року 27,8 гривні за долар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6079 / 4.35MB / SQL:{query_count}