Або пити, або курити

Експерти Українського центру з контролю над тютюном та Світового банку змоделювали майбутнє зростання податків на тютюн, яке традиційно відбувається в січні кожного року

Про це повідомляє UBR.ua. Так, згідно з даними дослідження, податкове навантаження на пачку сигарет може зрости на 6-8 грн, відповідно, середня ціна збільшиться в середньому на 10 грн.
Нагадаємо, що із 1 січня 2017 року ставки акцизу на тютюнові вироби збільшилися на 40%. З урахуванням того, що в середньому курці в Україні витрачають на сигарети близько 500 гривень на місяць, не дивно, що лише за перше півріччя цього року український державний бюджет отримав від тютюнових акцизів 18,6 млрд грн, що на 86% більше, ніж два роки тому.
Щоправда, є й позитив. Підвищення цін має змусити “зав’язати” зі шкідливою звичкою кожного десятого курця. Принаймні такі оптимістичні прогнози озвучують антитютюнові громадські організації. Тим більше, що в найближчі роки сигарети в Україні повинні подорожчати ще в три-чотири рази – це зобов’язання, яке країна взяла перед ЄС.
Непереливки й тим, хто на додачу до цигарки полюбляє ще й чарку. Цього року відбулося подвійне підвищення акцизного податку на спирт на 20% із 1 січня 2017 року та повторно – із 1 березня. А на початку серпня стало відомо, що уряд планує вже з 9 вересня підвищити мінімальні ціни на алкоголь. За даними “Наших грошей”, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби мають збільшитися на 8-11%; віскі, ром та джин – на 4%; коньяк (бренді) – на 3-6%; вина з додаванням спирту, ігристі та вермути – на 2%. Це означає, що мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки має бути 79,55 грн, а тризіркового коньяку – 119,46 грн.
А якщо до цього ще й додати, що за прогнозами деяких експертів, уже восени курс долара із нинішніх 25 грн за USD зросте до 27-28 грн, то жити стає зовсім сумно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3466 / 4.07MB / SQL:{query_count}