304 мільярди в “банках”

Українці досі неохоче використовують безготівкові розрахунки

“Сьогодні готівка поза банками в Україні становить 304,2 мільярди гривень. Це майже 41% усіх доходів державного бюджету на 2017 рік”, – заявив виконувач обов’язків голови Нацбанку України Яків Смолій, повідомляє Німецька хвиля.  
Нестача грошей не дає банкам можливості активізувати кредитування економіки. За даними НБУ, з початку цього року загальний кредитний портфель підприємств зменшився на 34 млрд грн. Крім того, інкасація, охорона і друк грошей коштують дуже дорого. За оцінкою Якова Смолія, торік загальні витрати на обслуговування грошового готівкового обігу становили 1,3 млрд грн.
Однією з головних причин небажання українців тримати гроші в банках вважають недовіру до банківських інститутів. Але в Нацбанку запевняють, що ця проблема вже майже вирішена і що масова “чистка” ринку вже позаду. За останні три роки ліцензію втратили близько 90 банків – половина усього ринку. Більшість із них збанкрутували через фінансову неплатоспроможність, а також через порушення законодавства. Але кінець банкрутствам, вірогідно, ще не настав. На вимогу Нацбанку, до липня всі банки мають збільшити свої статутні капітали до 200 млн грн. А тим, що не зможуть цього зробити, доведеться закритися. За даними НБУ, зараз до цього рівня недотягують близько 30 банків. 
Також існує проблема платіжної інфраструктури. “З урахуванням кількості населення, кількість терміналів для оплати картками в Україні необхідно збільшити вчетверо. Зараз їх лише близько 200 тисяч, а потрібно хоча б 800 тисяч або навіть мільйон”, – каже регіональний менеджер платіжної системи Visa в Україні, Грузії та Вірменії Дмитро Крепак.
Також активному розвиткові безготівкових платежів заважають звички людей, особливо це стосується громадян похилого віку, які не звикли користуватися картками. Причому така проблема існує не лише в Україні, зазначає керівник проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” Роберт Бонд: “Згідно з опитуваннями, близько 55 відсотків громадян, які проживають у Європі, часто платять готівкою, не зважаючи на розвиток технологій”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8860 / 4.35MB / SQL:{query_count}