Падіння курсу гривні не буде

Відхилення від закладеного в бюджеті курсу на рівні 27,2 грн за долар не трапиться, пообіцяв міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі одного з телеканалів

“У бюджеті закладено курс 27,2 грн за долар. У принципі, це те, що зараз є на ринку. І ми вважаємо, що таким курс і буде протягом року”, – заявив урядовець.
За його словами, коливання на валютному ринку минулого місяця мали спекулятивну природу, і наразі ситуація врегульована. Нагадаємо, національна валюта України в грудні 2016 року знецінилася до долара США за середньозваженим курсом на міжбанківському валютному ринку на 6% – до рівня 27,19 грн/дол. на 29 грудня, а курси готівкового ринку подолали позначку у 29 грн/дол.
У першій половині січня тренд девальвації тривав, однак за підсумками місяця гривня залишилася на рівні близько 27 грн/дол. на міжбанківському і близько 28 грн/дол. – на готівковому валютному ринку.
Національний банк України пояснив підвищену волатильність обмінного курсу гривні на початку року сезонним спадом ділової активності та зростанням гривневої ліквідності компаній-експортерів, які отримали в грудні відшкодування ПДВ на 16 млрд грн. Нагадаємо, що історичний мінімум курсу української гривні щодо долара СШA був, зафіксований у лютому 2015 року й становить 30,01 грн/дол. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0752 / 4.33MB / SQL:{query_count}