Ціна на газ для населення може зрости

Ціна на природний газ для населення може зрости із 1 квітня 2017 року на 40% порівняно з нинішньою за умови, що держава не буде регулювати значення цієї ціни рішеннями Кабінету Міністрів, а ціноутворення відбуватиметься під впливом ринкових факторів

Про це у своїй статті, опублікованій у виданні “Новое время”, заявив комерційний директор Національного нафтогазового холдингу “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.
“Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення – так звані спеціальні зобов’язання (зобов’язання “Нафтогазу” на постачання “блакитного” палива для населення за фіксованою ціною,“Пошта”), то виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших факторів, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40%”, – написав Юрій Вітренко.
Також він додав, що стрибка цін вдасться уникнути лише у тому випадку, якщо держава залишить за собою контроль за ціноутворенням. “Якщо держрегулювання продовжать, з чим ще повинен погодитися МВФ, оскільки у меморандумі уряд обіцяв МВФ, що спеціальні зобов’язання вводилися лише до 1 квітня, то тоді підвищення цін, можливо, вдасться відкласти до жовтня”, – зазначив він.
На думку комерційного директора “Нафтогазу України”, важливим фактором для ціноутворення є рішення Стокгольмського арбітражу за позовом “Нафтогазу” до “Газпрому” щодо контракту закупівлі газу. “Ми розраховуємо, що Стокгольмський арбітраж задовольнить наші позовні вимоги до “Газпрому”, і ми імпортуватимемо газ за ціною “хаб мінус”. Тоді можна очікувати, що гуртова ціна для потреб населення знизиться удвічі порівняно з поточною ціною”, – стверджує топ-менеджер, додавши, якщо до 1 жовтня 2017 року не буде позитивного рішення в арбітражі, то можна очікувати підвищення гуртових цін на газ у розмірі 47%.
Нагадаємо, Кабмін із 1 травня 2016 року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів. Саме за такою ціною по всій країні облгази продають газ побутовим споживачам. Термін дії цієї ціни закінчується 1 квітня 2017 року. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8673 / 4.35MB / SQL:{query_count}