До уваги платників податків!

.

Семінари та практикуми
Одним із пріоритетних завдань Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області є проведення масово-роз’яснювальної та освітньої роботи серед платників податків. 
На сьогоднішній день, проведення семінарів та практикумів – один із основних засобів інформування платників податків щодо основних положень податкового законодавства, загальних питань оподаткування. 
У платників податків у процесі практичної діяльності постійно виникає потреба в отриманні роз’яснень щодо застосування норм Податкового кодексу України. Так, протягом грудня Личаківською ОДПІ проведено 2 семінари та 22 практикуми, де фахівцями  фіскальної служби надано роз’яснення щодо правил обчислення податків – 8 практикумів; заповнення декларацій на податкову знижку за навчання – 14 практикумів.
Під час семінарів та практикумів розглядаються актуальні питання оподаткування та ведення податкового та бухгалтерського обліку підприємств, аналізується апеляційна на судова практика,  узагальнюються проблеми платників податків, з якими вони зустрічаються під час ведення бізнесу.

Під час тренінгів платників навчають подавати електронні звіти 
У Личаківській ОДПІ  щомісячно відбуваються тренінги на тему “Електронна звітність. Практичне застосування електронного сервісу “Електронний кабінет платника”, під час яких навчають встановлювати та поновляти програмне забезпечення, формувати та відправляти податкові звіти. Протягом листопада Личаківською ОДПІ проведено 17 тренінгів з бухгалтерами підприємств з питань практичного застосування електронного сервісу “Електронний кабінет платника”.
Учасникам тренінгу демонструють на практиці як користуватися модернізованим електронним сервісом “Електронний кабінет платника”, через який платники єдиного внеску  можуть заповнювати та надсилати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Платники, які обрали електронну систему звітування переконалися, що такий метод не тільки економить робочий час, а й не допускає можливості зробити помилки при складанні звітів.

В Личаківській райадміністрації відбулось засідання робочої групи з легалізації виплати заробітної плати 
Проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Тому надважливо повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та сприятиме наповненню бюджетів місцевих громад. 
Саме із цією метою нещодавно в Личаківській районній державній адміністрації за участю заступника начальника Личаківської ОДПІ Костянтина Марковича відбулося чергове засідання робочої групи з легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати. Підсумовуючи результати діяльності у 2016 році представник фіскальної служби району повідомив, що за результатами проведеної роз’яснювальної роботи значно зменшилась кількість неоформлених найманих працівників. Із роботодавцями проведені роз’яснювальні бесіди. 

Зарплата у “конвертах” – майбутнє без гарантій 
На сьогоднішній день питання легалізації заробітної плати та погашення заборгованості із її виплати є і залишається одним із першочергових завдань органів влади та органів ДФС. Днями заступник начальника Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Костянтин Маркович зустрівся із представниками бізнес-структур району. В ході зустрічі вони обговорили питання легалізації заробітної плати та підняття її рівня. Він, зокрема, зазначив:  “Зарплата у “конвертах” – це майбутнє без гарантій та впевненості в завтрашньому дні.  Посадовець зауважив: “Кожна гривня податку відрахована із заробітної плати, яка надійде в бюджет, впливає на забезпечення працівнику належної пенсії у майбутньому. Варто нагадати, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками та виплата зарплат в “конвертах” є порушенням законодавства про працю”. 

Про дотримання вимог трудового законодавства – на проведених засіданнях 
Впродовж місяця заступник начальника Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Костянтин Маркович взяв участь у 4-х засіданнях робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, які відбулись у Личаківській райадміністрації за участі голови райдержадміністрації Івана Лозинського. 
До порядку денного було внесено питання підвищення рівня виплати заробітної плати, легалізація робочих місць та ліквідація практики виплати заробітної плати у “конвертах”.
В ході заходів проведено роз’яснювальну бесіду з суб’єктами господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів, легального використання робочої сили. Акцентовано увагу на зниження ставки єдиного соціального внеску, спрощення фіскальних умов ведення бізнесу, зменшення перевірок та наголошено на відповідальності за порушення податкового законодавства.

Завчасно сплачуємо авансовий внесок з податку на прибуток
На черговій зустрічі з підприємцями працівники Личаківської ОДПІ нагадали, що платники податку на прибуток підприємства, які звітують щоквартально сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
Начальник відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Северин Ірина Орестівна повідомила: “У податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та рядок 26 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств не заповнюється. Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року”.

При ліквідації підприємства не забудьте подати податкову звітність 
Днями, під час зустрічі з підприємцями, яка відбулась у приміщенні Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, із платниками було розглянуто актуальні питання подання останньої звітності при ліквідації підприємства. Фахівці інспекції роз’яснили присутнім, які звітні документи надаються в разі ліквідації підприємства. 

На зустрічі про особливості оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів 
Також під час зустрічі з підприємцями в Личаківській ОДПІ було розглянуто питання особливостей оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку. Фахівці фіскального органу повідомили, що згідно з пунктом 189.9 статті 189 Податкового кодексу України, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

На зустрічі з підприємцями про інвентаризацію неприбуткових установ та організацій
Під час зустрічі з підприємцями, яка відбулась у приміщенні Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, з неприбутковими організаціями спілкувався заступник начальника ОДПІ Костянтин Маркович. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07. 2016 № 440, яка набрала чинності 16 липня 2016 року, фахівцями Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проводиться інвентаризація неприбуткових установ та організацій, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, та не є платниками податку на прибуток.
Посадовець звернув увагу, що ті неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність до норм Податкового Кодексу, після 1 січня 2017 року будуть виключені контролюючим органом з Реєстру. 
Також було акцентовано, що нотаріально посвідчувати документи, чи копії документів не потрібно. Достатньо лише підпису посадової особи та печатки неприбуткової установи чи організації. 

Отримати податкову знижку можна до кінця року
Як зазначив на зустрічі з громадськістю перший заступник начальника Личаківської ОДПІ Костянтин Маркович, громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку – можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи. Якщо платник податків у поточному році не скористається правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

З 1 січня вводиться нова форма декларації про майновий стан і доходи
Під час зустрічі, що відбулась у Личаківській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області із платниками податків району податківці розповіли, що наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859” було внесено зміни до форми декларації про майновий стан і доходи. Так, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та зміна порядку розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців. Зокрема, оновлена податкова декларація про майновий стан і доходи складається із семи розділів та містить два додатки, а саме: розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1); розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф2). Також у новій редакції викладено Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Наказ набуває чинності 31 грудня 2016 року, а нова форма декларації про майновий стан і доходи вводиться в дію з 1 січня 2017 року.

Відділ організації роботи Личаківської
ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7620 / 4.46MB / SQL:{query_count}