Мито скасували

13% мита на імпорт товарів скасовано. Таку постанову учора прийняв Кабінет Мініст­рів України. Щоправда, скасування не стосується імпортних автомобілів та холодильників.

13% мита на імпорт товарів скасовано. Таку постанову учора прийняв Кабінет Мініст­рів України. Щоправда, скасування не стосується імпортних автомобілів та холодильників.

За її словами, згідно із законом, яким така надбавка була введена, уряд має право ухвалювати рішення про її відміну на деякі товари.

В той же час міністр економіки Богдан Данилишин зазначив, що постанова набуде чинності через 10 днів після публікації. При цьому він повідомив, що Кабмін схвалив законопроект, яким у разі його ухвалення парламентом  дію 13-відсоткової надбавки до ввізного мита буде скасовано взагалі.

Нагадаємо, 6 березня набув чинності Закон  "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку з світовою фінансовою кризою", якою вводиться 13-відсоткова надбавка до митних ставок ввізного мита. Закон передбачає введення на 6 місяців тимчасової 13-відсоткової надбавки до чинних ставок ввізного мита. Ця надбавка вводиться винятково з метою відновлення рівноваги платіжного балансу, стан якого визначений як критичний відповідно до чинних правил і прирівнюється до ввізного мита в розумінні Закону "Про єдиний митний тариф".

Минулого тижня Японія оголосила про намір вжити у відповідь заходів, якщо дія тимчасової надбавки у розмірі 13% до чинних ставок ввізного мита на імпортні товари не буде скасована на японські автомобілі, що імпортуються до України. 17 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що виступає за відміну цієї надбавки, оскільки її введення суперечить нормам СОТ. Раніше, 23 грудня, Верховна Рада ввела тимчасове додаткове мито у розмірі 13% на весь імпорт, крім критичного.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2555 / 3.97MB / SQL:{query_count}