Клозетний бізнес

На громадських вбиральнях зароблятимуть

На громадських вбиральнях зароблятимуть

Частину львівських громадських убиралень передадуть в оренду. Таким чином у Ратуші сподіваються нарешті їх упорядкувати. Сьогодні у міській раді прописують умови, шукають потенційних інвесторів та думають, скільки зможуть виручити за оренду п'яти міських клозетів.

Загалом у Львові близько 20 гро­мадських вбиралень, але працюють менше десяти. Майже всі вони зосереджені в центральній частині міста. Сьогодні Львів має вчетверо менше вбиралень, аніж мав би мати згідно з державними нормами. А якщо врахувати ще ті, які не працюють, - ситуація зовсім сумна. В Ратуші вже підготували програму відновлення старих та будівництва нових туалетів (і стаціонарних, і переносних), тепер усе залежатиме від того, чи вдасться знайти інвесторів, готових вкладати в це гроші.

На початку квітня управління комунального майна Львівської міської ради оголосить конкурс на оренду п'яти громадських убиралень - на вул. Пасічній, Липова Алея,  Князя Романа, Ангеловича та пл. Данила Галицького. Що­правда, охочим зайнятися цим бізнесом доведеться викупити це право оренди на спеціальному аукціоні. За словами Євгена Климковича, начальника управління комунального майна Львівської міської ради, кожен об'єкт віддаватимуть в оренду окремо. Поки що в Ратуші планують передавати вбиральні у довготермінову оренду - на 10 років, оскільки орендарям доведеться вкласти в ремонти немалі гроші.

- Ми ставитимемо вимоги ремонту всіх інженерних мереж, гідроізоляцію стін, встановлення сучасних систем вентиляцій. Це все недешеві роботи, тому інвесторам треба буде час, щоб об'єкт окупився. Зараз ми детально вивчаємо ситуацію зі всіма громадськими вбиральнями і запрошуємо до співпраці та обговорення умов можливої оренди всіх потенційно зацікавлених інвесторів, - сказав у коментарі "Пошті" Євген Климкович.

Якщо квітнева спроба передати п'ять громадських туалетів буде вдалою, міські посадовці обі­цяють невдовзі підготувати для передачі в оренду й інші об'єкти. Але поки що потенційні інвестори не зголошувалися. Однак у Ратуші сподіваються, що вони будуть. Тим більше, значна частина вбиралень вже зараз передана в оренду. Попри те, що більшість орендованих приміщень перебуває і далі в поганому стані, а деякі взагалі не працюють, Львів уже має і вдалий приклад такої співпраці. Йдеться про клозети на площі Ринок, які минулого року взяло в оренду ТзОВ "Клуб достойних львів'ян". Проте, як зізнаються керівники товариства, це для них не бізнес, а лише бажання зробити добру справу для міста.

- Нам просто було соромно, що в центрі міста були такі вбиральні. Їхній ремонт обійшовся приблизно у 400 тисяч гривень. Ми не сподіваємося, що вони повернуться. Це була добра справа для міста. Але, у принципі, оренда громадських туалетів може бути і бізнесом, якщо до справи підійти комплексно. Можливо, треба дозволити над туалетами щось будувати, і тоді вкупі це буде окупним. Міській раді треба відштовхуватися не від того, хто запропонує більшу орендну плату, а від того, хто справді буде готовий потім вкладати гроші, - сказав "Пошті" Петро Адамик, депутат Львівської міської ради та співзасновник "Клубу достойних львів'ян".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2506 / 3.99MB / SQL:{query_count}