Чому ми бідні?

Ми далі друкуємо матеріал про причини економічної розрухи в Україні. У цій статті наш аналітик пропонує способи вирішення економічних проблем та дає ексклюзивну оцінку подіям, що відбуваються в країні.

Ми далі друкуємо матеріал про причини економічної розрухи в Україні. У цій статті наш аналітик пропонує способи вирішення економічних проблем та дає ексклюзивну оцінку подіям, що відбуваються в країні.

Незалежні експерти вважають, що основними причинами невдалої політики України у сфері реформування зовніш­ньо­економічної діяльності є:

Перше. Неприйняття між­на­родних торгових звичаїв та правил, які вже давно схвалені на законодавчому рівні переважною більшістю країн світу.

Друге. Нехтування нашою державою економічними законами та світовою практикою, незважаючи на членство у СОТ. Тому українські підприємства фактично залишені наодинці з високоорганізованим зовнішнім світом без належної державної підтримки та регулювання.

Так, наприклад, правила ІНКОТЕРМС, які передбачають всі загально визнані у світі процедури укладання угод, відвантаження та доставки товарів до споживачів,  були впроваджені в Україні у 1994 р. поспіхом указом Президента України. Правда, під тиском зов­нішньоторгових партнерів нашої країни та украй і тоді від'ємного торговельного сальдо у сфері ЗЕД. Тільки тоді уряд також затвердив типові форми зовнішньоекономічних контрактів, правила розрахунків за акредитивами та ін. На жаль, внаслідок низької культури багатьох наших підприємців, ці важливі документи так і залишаються не використовуваними або використовуються лише частково. Крім того, як свід­чить практика, в загальному, українські компанії дуже зрідка дотримуються правил та методик розрахунків контрактних цін з урахуванням світових. Тому фактично за безцінь були вивезені за кордон найбільш ліквідні товари. Головним було - отримати валюту! Реально це призвело до величезних втрат, які відкинули країну на десятиліття назад.

 Слід зазначити, що окремі іноземні фірми, граючи відповідно до міжнародних торгових правил, маючи відповідний юридичний механізм захисту своїх інтересів (як приклад - арешти наших літаків та кораблів за кордоном), сприяли формуванню від'єм­ного зовнішньоторговельного балансу України. Іноземці нав'язували нам лише одну думку: будь-який вітчизняний товар, що пропонується, - "другого сорту", тому те, що укра­їнське, - те не конкуренто­спроможне. Таким чином, було зігноровано світовий досвід цього економічного поняття, яке не залежить від окремої держави, фірми чи людини.

Але це тема для окремої спе­ціальної розмови.

В'ячеслав Єнбаєв, директор Агенції економічного лобіювання "Дроно", консультант " Пошти"

Продовження -
у наступному числі "Пошти"

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2906 / 3.98MB / SQL:{query_count}