Пишіть листи!

Через збитковість "Укрпошта" змушена закривати свої відділення на Львівщині

Через збитковість "Укрпошта" змушена закривати свої відділення на Львівщині

poshta.jpg 

Із року в рік дирекція "Укрпошти" фіксує спад прибутків, позаяк все менше людей користуються послугами її відділень. Поштарі із сумом констатують, що епістолярний жанр повільно відмирає: нині люди користуються пош­товими послугами дуже рідко, одна посилка на місяць у сільському відділенні - за щастя. Порівняно із дев'яностими роками поштового буму, коли всі масово листувалися, передплачували періодику та пересилали пакунки на свята, користування поштою впало більше як у десять разів...

- Протягом останніх років Львівська дирекція вживала всіх можливих заходів для пошуку внутрішніх резервів щодо зменшення збитковості відділень, - зазначив директор Львівської дирекції УДППЗ "Укрпошта" Анатолій Кидисюк. - Крім того, проводилася активна робота з органами місцевої влади та самоврядування щодо сприяння в організації поштового зв'язку області. Нам вдалося уникнути закриття відділень. Ми робили аналіз цієї ситуації з 1998 року по 2008-й, порівнювали нашу область з тими, які працюють приблизно в однакових з нами умовах: населення, кількість і їхня прибутковість. Виявилося, що у Запорізькій області закрили вісім відділень, у Київській - 32,  в Одеській - 14, а у Львівській відкрили 25! Ми шукаємо рішення для того, аби оптимально поєднати належний рівень якості надання послуг населенню та  допустимі витрати на утримання мережі відділень.

Попри те, поштарі змушені визнати, що тепер справді настав той критичний момент, коли треба оптимізувати роботу мережі, у зв'язку з фінансовою кризою потрібно вживати більш жорстких заходів. Фактично з 565 відділень "Укр­пошти" на Львівщині будуть закривати або ж переведуть на пересувний пункт сотню поштвідділень, інакше сама дирекція стане нерентабельною...

За словами поштарів, радянська система, яка частково живе й досі, була недолуго придуманою і нині тріщить по швах. Біда у тому, що такої громіздкої мережі не потрібно, на послуги "Укрпошти" просто немає такого попиту. Раніше вона була брамою до цивілізації: будуючи у селі Будинок культури, паралельно зводили й відділення пошти. Держава була зацікавлена в тому, аби контролювати інформа­ційний простір. Зараз же виникла реальна загроза майбутньому функціонуванню: за минулий рік прибуток під­приємства становив... лише один відсоток, загостривши питання про реформи. Поштарі розповідають, що ніде немає такої величезної мережі, як в Україні. Навіть наводять приклад, що у світі одне відділення обслуговує кілька десятків тисяч людей, а в нас на один пункт - 3 тисячі людей.

Згідно із новими нормативами розвитку й розміщення мережі поштових відділень, які затверджені Міністерством транспорту та зв'язку, відтепер в сільських населених пунктах мають право відкрити відділення зв'язку, якщо населення становить понад дві тисячі людей. На Львівщині таких населених пунктів є 50, а  усіх відділень існує 565. Зокрема, у Сколівському районі розташовано 30 відділень, з них 87% збиткові. За результатами 2008 року,  половина  поштпунктів є нерентабельними! "Укрпошта" згладжувала неприбутковість сільських відділів активністю пунктів у містах. Зараз і така практика не допомагає, тому керівники вирішили вдатися до інших  методів - закривати  стаціонарні відділення, заміняючи їх на пересувні. Таким чином поштарі зможуть зекономити гроші, не сплачуючи за оренду приміщення, комунальні  послуги та скоротивши посади начальника відділення.

- Така організація роботи в жодному разі не погіршить рівня обслуговування  користувачів, - запевняє  Анатолій Кидисюк. - Поштові послуги будуть надаватися у такому ж режимі, що і стаціонарними відділеннями. Крім того, листоноші і надалі будуть доставляти пенсію, допомоги, листи та періодику, приймати комунальні платежі тощо.

Зараз в Україні вже функ­ціонує 185 пересувних пунктів, а цього року планують впровадити ще 60. Водночас поштарі запевняють, що сто відділень за один рік на Львівщині не ліквідовуватимуть, будуть опиратися на щоквартальну роботу пунктів. Якщо прибутковість зростатиме - відділення збережуть, якщо ні - в майбутньому зачинять.

Рятівною соломинкою для "Укрпошти" є підтримка обласних та місцевих органів влади. Зокрема, цього року дирекція надіслала листа до облдержадміністрації з проханням проводити соціальні виплати через поштову мережу. Як розповіли "Пошті" у прес-службі ЛОДА, минулого року грошові перекази потерпілим від стихій проводили саме через пошту, нинішнього року проведення со­ціальних виплат "Укрпоштою" не планують...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2714 / 4.01MB / SQL:{query_count}