Газові новації

Українським споживачам пропонують перейти на європейську концепцію оплати за газ

Нацкомісія, яка регулює сфери енергетики та компослуг, ініціювала опитування серед споживачів, щоб дізнатися їх думку про перехід на європейську систему оплати за газ. Нею передбачено відділити послуги із транспортування енергоресурсу від його вартості. Взяти учать в опитуванні можна кількома способами – безпосередньо в управліннях ПАТ «Львівгаз», на сайті 104.ua або за телефонами контакт-центру. 
Сьогодні споживачі отримують один рахунок, в якому поєднані плата за сам газ і за послуги з його транспортування. В результаті не усім зрозуміло, які саме послуги відображені у кінцевій сумі рахунку та скільки вони обходяться споживачу. Щоб зробити систему оплати прозорою в Україні, планується перейти на концепцію більшості європейських країн. А саме: відокремити плату за користування Єдиною газотранспортною системою України від плати за газ як товару. 
За оцінкою НКРЕКП, нововведення матиме для споживача щонайменше три основні переваги. Розділення рахунку дозволить вільно обирати постачальника після лібералізації ціни на газ. Натомість компанія, яка займається транспортуванням газу, вже не матиме можливості впливати на компанії постачальників. Сам рахунок стане прозорішим, адже буде чітко видно, за що саме сплачує споживач. Водночас вартість газу буде зменшена на вартість послуги за користування Єдиною газотранспортною системою України. 
Вперше перед впровадженням нової концепції оплати планується врахувати думки самих споживачів. У зв’язку з цим серед мешканців Львівської області проводиться опитування щодо нової системи оплати за газ. Взяти участь в провадженні відповідної реформи може кожен користувач газу. Зробити це можна наступним чином: заповнити електронну форму анкети на сайті 104.ua або її паперову форму в управліннях ПАТ «Львівгаз». Пройти опитування також можна в контакт-центрах газової компанії за номерами телефонів – 032-2423-104; 032-2907-104; 067-21-77-104.  
Опитування щодо відокремлення плати за доставку газу від ціни палива триватиме до 18 березня 2016 року. Участь у ньому є анонімною, а зібрана інформація буде використана лише в узагальненому вигляді. Детальніше ознайомитися із самою концепцією переходу на нову систему оплати можна також на сайті 104.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3052 / 4.07MB / SQL:{query_count}