Українська відповідь російському ембарго

Росія запровадила торгівельне ембарго проти України. Наша держава вдалася до дзеркальних санкцій

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС набула чинності 1 січня. Того ж дня увійшло в силу російське торгівельне ембарго проти України – Росія заборонила ввозити сільгосппродукцію, сировину та продовольство з території нашої держави. Заборона діятиме до 5 серпня 2016 року. Такими діями Російська Федерація незаконно вийшла з зони вільної торгівлі, яка існувала між державами на підставі договору, підписаного 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі. 
Відреагував на російську заборону Кабінет Міністрів України 30 грудня, видавши постанову, яка трактує торгівельні ембарго “держави-агресора” такими, що порушують права, свободи і законні інтереси громадян України, суспільства й держави загалом. 
У відповідь Україна задіяла свої важелі впливу, аналогічні російським: уже з 2 січня за ввезення товарів з Росії сплачують пільгові ставки мита. Діятиме ця постанова впродовж року – до 31 грудня 2016-го, або до припинення дій Росії, що порушують договір про зону вільної торгівлі від 2011-го.
“Наша відповідь наступна: Україна виходить із зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торговельне ембарго на деякі продовольчі товари, виготовлені в Росії, а також на товари машинобудування і вагонобудування”, – заявив глава уряду Арсеній Яценюк.  
Згідно з рекомендацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, з 10 січня Україна заборонить ввозити з Росії певні хімікати, а також зерно, м’ясо, ковбаси, рибу, сири, олію, солодощі, дитяче харчування, собачий і котячий корм, хліб і булки, каву та чай, сигарети і спиртне (пиво, горілку). З-поміж товарів машинобудування під заборону потрапили обладнання для залізниць або трамвайних колій і локомотиви дизель-електричні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1916 / 4.06MB / SQL:{query_count}