“Полювання” на митних брокерів

Впертість, з якою діє ДМСУ, наштовхує на логічне припущення, що при офіційному перекладі Конвенції було здійс­нено маніпуляції - не помилку, а цілеспрямовану підміну тексту для створення можливості втручання в діяльність господарюючих суб'єктів.

(Закінчення. Початок - №№8 та 9)

Впертість, з якою діє ДМСУ, наштовхує на логічне припущення, що при офіційному перекладі Конвенції було здійс­нено маніпуляції - не помилку, а цілеспрямовану підміну тексту для створення можливості втручання в діяльність господарюючих суб'єктів.

Виникає також питання, яким чином у Постанові КМУ №940 від 18 липня 2007 р. з'явилася норма (абзац 11, частина 3) щодо здійснення Держмитслужбою контролю за діяльністю під­приємств - митних брокерів, яка явно не відповідає ні вимогам МКУ, ні двом попереднім Указам Президента України з питань роботи ДМСУ. Чи не були це підготовчі кроки до створення наказом ДМСУ №1217 від 29.10.2008 р. Департаменту  організації та контролю за діяльністю підприємств, що надають митні послуги? Апофеозом цього незаконного контролю став наказ 1334.

Ким і навіщо це робиться, повинні визначити відповідні органи і, що дуже важливо, - не забути "відзначити винахідників".

Можна багато писати про організовані письмові протести брокерів Києва і ще восьми областей України, про солідний перелік всеукраїнських і обласних громадських органі­зацій підприємців, митних брокерів, перевізників, експедиторів, платників податків, які намагаються протидіяти порушенням прав на підприєм­ницьку діяльність та працю. Займаються цією штучно створеною проблемою і високі державні установи (РНБО, перший віце-прем'єр-міністр України, Мін'юст, Мінфін, СБУ, Генпрокуратура, Держкомпідприємництва),  які отримали вже не одну скаргу.

ДМСУ, як орган ліцензування, на виконання третього Доручення першого віце-прем'єр-міністра України 12.01.2009 р. все-таки розмістив на офіційному сайті проект Ліцензійних умов, але скільки часу за такого рівня "співпраці" займе обговорення, погодження та за­твердження, ніхто не знає.

У той же час суб'єкти під­приємництва, які легально здійснювали певний вид діяльності й мають докази подання відповідної заяви до органу ліцензування, згідно зі статтями 10, 16 Закону "Про ліцензування..." мають право  продовжувати працювати незалежно від відсутності затверджених ліцензійних умов, але ж ДМСУ і цього права не визнає!  Одні проблеми породжують інші - з Харкова та Іллічівська повідомляють, що податківці видають свідоцтва платника єдиного податку митним брокерам лише за умови надання копії ліцензії на цей вид діяльності. Свідоцтва, виданого ДМСУ, вони не визнають, оскільки цей дозвільний документ не затверджений законом.

Чи так має виглядати партнерство бізнесу і влади, яке нам щорічно гарантує наш Президент?

Отже, маємо наступне - цент­ральний орган виконавчої влади впродовж тривалого часу демонструє нехтування за­коном, конституційними правами підприємців і їх пра­цівників, не підкоряється органам державного управління, яким підпорядкований. Виникає питання: є в Україні влада, правовий порядок чи немає, ми живемо в державі чи на території з такою назвою?

18.12.2008 р. за №22/4/М-8403/5 в СБУ зареєстровано звернення до Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції під спільним керівництвом Голови СБУ та Генерального прокурора України. Таке звернення зареєстровано в РНБО за №0003/2009 від 08.01.2009 р. Платники податків просять припинити незаконні вимоги ДМСУ, насамперед, у контексті протидії корупції. Чекаємо результатів.

Про автора: Теодор Дяків - голова правління Асоціації платників податків Львівської області, депутат Львівської міської ради.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6510 / 4.08MB / SQL:{query_count}